Bir çok insanın günler ve sayılar ile arası pek iyi değildir.

Kimisi cep telefonu numarasını bile ezberleyemezken kimileri evlilik yıl dönümü tarihi yada çocuğunun doğum tarihini unutur.

Aslında özel günler pek unutulmaz.

Ama dedim ya bazı insanların tarih, sayı ve özel günlerle arası pek iyi değildir.

Bu nedenle not tutmak en doğrusudur.

Atalarımız boşuna dememiş söz uçar yazı kalır.

Size İçinde bulunduğumuz Şubat ayı özel günlerini hatırlatayım.

4 Şubat Dünya Kanser Günü

4 Şubat Dünya Kanser Günü, her yıl Kanser ile ilgili farkındalık oluşturmak, kansere karşı mücadelede önemli bir adım olan doğru bilinen yanlışlardan kurtulmak ve doğruların herkese ulaşmasını hedeflemek amacıyla dünya genelinde kutlanıyor.

13 Şubat Dünya Radyo Günü

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından bir iletişim aracı olarak radyonun önemine değinmek ve uluslararası radyo yayıncıları arasındaki etkileşimi artırmak için 13 Şubat Dünya Radyo Günü olarak ilan edildi. Bu kapsamda her yıl 13 Şubat Dünya Radyo Günü farklı temalarla kutlanıyor.

14 Şubat Sevgililer Günü

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır.

15 Şubatı İçine Alan Hafta İzcilik Günü

17 Şubat Kediler Günü

27 Şubat Ressamlar Günü

28 Şubat Sivil Savunma Günü

Sivil Savunma Günü, insanların savaş, doğal afet gibi durumlarda kendini koruması için bireyleri bilinçlendirme amacıyla ortaya çıkmıştır.