Eskisi gibi kaliteli yerli komedi çekilmiyor, çekilenler de drama ve tarih dizilerine kıyasla hemen bitiriliyor. 
Önceden Avrupa Yakası, Leyla ile Mecnun, Yalan Dünya gibi pek çok başarılı komedi dizisine ev sahipliği yapan televizyonda şimdi herkesin birbirinin arkasından iş çevirdiği, mafya hesaplaşmaları ya da öksüz - yetim çocukların hayatları, psikolojik rahatsızlıkları olan kişilerin yaşamlarına ekran sahipliği yapıyor.
Birlik ve beraberliğe, biraz olsun gülmeye en çok ihtiyacımız olan bu pandemi döneminde, zaten insanlar ekonomik sıkıntılarla hastalıkla hüzünle boğuşurken ekranlarda daha çok dram görmek hepimizi daha da karamsar bir ruh haline sokuyor.
Akşam işten çıkıp eve geldiğimizde tüm günün stres ve yorgunluğundan biraz olsun uzaklaşmak ve kafamızı dağıtmak için açıyoruz ama karşımıza daha çok stres daha çok dram daha çok hüzün çıkıyor kanalı değiştiriyoruz kan , vahşet ve mafya babaları çıkıyor ne yazık ki. Tabi ki bu yapımlar kötü durdurulsun kapatılsın gibi bir söylemim yok sadece bu yapımların yanında  yüzümüzü güldürecek tebessüm ettirecek biraz olsun stresimizi atmamızı sağlayacak dizileri de görmeye ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyorum.
Bu kadar değerli komedyenlere, yazarlara ve oyunculara sahipken oyuncularımızı hep benzer senaryolardaki aşk yada mafya dizilerinde hep benzer rollerde görmek televizyonda ki komedinin bu kadar az olması izleyiciler olarak bizleri üzmekte. Komedi dizilerinin tekrardan artması ve oyuncularımı daha farklı rollerde görmek hepimizin isteği olmuş durumda. Umarız en yakın zamanda tekrardan ekran başında eskisi gibi komedi dizilerinin ve programlarının daha yaygın olduğu günleri görebiliriz.