AK Parti Balıkesir Milletvekili MKYK Üyesi Yavuz Subaşı, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin’e koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde Sağlık bakanlığını ve hükümeti şeffaf olmamakla, gerçek rakamları saklamakla suçlamasına sert şekilde tepki gösterdi. Açıklamasına imzasını “Balıkesir Kuva-yi Milliye Vekili” diye atan Yavuz Subaşı, “Olmadı Fikret Şahin. Hipokrat yemini etmiş bir doktor olarak hem olmadı, hem yakışmadı” dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, CHP’li üstelik Doktor Milletvekili Fikret Şahin’in Sağlık Bakanı için TBMM Başkanlığına verdiği sunduğu soru önergesindeki iddialarına yönelik tepki gösterdi. Subaşı, Şahin’i iddialarını ispatlamaya davet etti.                

 

“CHP’YE BURADAN EKMEK ÇIKMAZ!”

Fikret Şahin’e “CHP’ye buradan ekmek çıkmaz” AK Partili Yavuz Subaşı, şunları söyledi;
“ Olmadı Fikret Şahin. Hipokrat yemini etmiş bir doktor olarak hem olmadı, hem yakışmadı.

Dünyanın olağanüstü bir dönemden geçtiği, Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel salgınla mücadele konusunda bir öngörü sunamadığı pandemik mücadelede, bir doktor olarak alınan başarılı sonuçları görmezden gelerek, gerçek dışı söylemler ve  hiçbir şey yapılmıyormuş gibi ifadeler size yakışmadı sayın doktor vekilim. Kriz ve salgın istismarcısı, siyasetini yalnızca kaos ve kargaşaya indirgemiş, iktidara gelme özlemini darbelere bağlamış bir parti olan CHP’de siyaset yaptığınızı biliyorum. Unutmayın ki, CHP’ye buradan ekmek çıkmaz.”

“MİLLETİN GÖNLÜNE YALAN, İFTİRA VE KAOSLA GİRİLMEZ”
“CHP’nin, en son pandemide olduğu gibi ülkemizin yaşadığı yurtiçi ve yurtdışı sorunlarda hiç bir zaman Türkiye’nin yanında yer almadığı ve milli bir duruş sergilemediği gibi çözümden yana olmayıp, krizleri nasıl istismar ederiz düşüncesi içerisinde olduğunu tüm Türkiye gördü. Unutmayın, milletin gönlüne girmek; yalan, iftira, kaos üreterek olmaz. Milletin gönlüne girmek, Diyarbakır Annelerini gizli ortağınız HDP ne der endişesiyle görmemekle olmaz. Milletin gönlüne girmek, 15 Temmuz gecesi tankların arasından sıvışarak geçip, evde kahve yudumlayıp, TV seyretmekle de olmaz. Tankın üstüne çıkarak olur. Milletin gönlüne girmek Vatan-Bayrak-Devlet düşmanları ile, yani gizli ortağınız HDP ile gizli gizli görüşüp ortak hareket etmekle de olmaz.”

“GERÇEKLERİ SÖYLE!”
“Sevgili Fikret Şahin, hipokrat yeminini hatırla, mesleğini hatırla, fedakar sağlık çalışanlarını, yani meslektaşlarını hatırla. Atatürk’ün kurduğu CHP’yi HDP’ye yörünge eden Genel Başkanınızın hoşuna gidecek sözlerini değil de, milletimizin lehine olacak sözleri söyle. Yani gerçekleri söyle. Unutma ki sen Kuvâ-yi Milliye Şehri olan bir ilin, Balıkesir’in Milletvekilisin. AK Parti, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen bir medeniyetin öncülüğünü eden, önce insan diyen bir partidir. AK Parti, başta Genel Başkanınız olmak üzere CHP’nin karşı çıktığı dev Şehir Hastanelerini yapan milletimizin hizmetine sunan bir partidir.”

“GİTTİĞİNİZ YOL YOL DEĞİL”
“Fikret Şahin Vekilim,CHP olarak gittiğiniz yol, yol değil. Meclise önerge vererek gündemi değiştirmeye, şüpheler uyandırmaya çalışmanız size yakışmadı. Elinizde gerçek adına ne varsa bildiğiniz, çıkın onu açıklayın. Hatırlatması bizden. “ HABER MERKEZİ