Balıkesir Üniversitesi Hastanesinin Acil Servis ve 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesinin geçen sene açılmasının ne kadar önemli olduğu Covid-19 salgın sürecinde ortaya çıkmış oldu.

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Acil ve Yoğun Bakım ünitelerinin açılması ile üniversite hastanesi 24 saat sağlık hizmeti verebilir hale gelmiş oldu.

KAMPÜS KARANTİNA MERKEZİ
BAÜN Kampüs alanındaki KYK yurdunun karantina yurdu ilan edilmesiyle yurt dışından getirilen vatandaşlar 14 gün boyunca kampü alanında kalıyorlar. Kampüste yer alan üniversite hastanesinin acilinin acık olması kampüs alanındaki karantina yurdunda kalan vatandaşlar için bir güven oluşturuyor. Son olarak Suudi Arabistan'dan getirilen 170 Türk vatandaşı, Balıkesir Kocaseyit Havalimanındaki kontrollerinin ardından polis ve jandarma eşliğinde, dezenfekte edilen otobüslerle Balıkesir Üniversitesi'ndeki Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdu'na getirilerek yurda yerleştirildiler.

ŞEHİR NÜFUSU YAŞIYOR
Eğitim öğretimin devam ettiği günlerde ise kampüs alanında öğrenci ve personel sayısının 23 bin olduğu belirtildi. Tam bir şehir nüfusunun yaşadığı kampüste üniversite hastanesinin Acil Servisinin  açık olması ve Balıkesir’in tek 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitelerinin tam kapasite çalışmasının çok büyük önem taşıdığı ifade edildi.