Kırmızı beyazlı yönetim Altay maçı öncesi Vukovic’e 146’ncı maçı nedeniyle ‘En fazla Balıkesirspor forması giyen oyuncu’ plaketi verdi. Sosyal medyaya göre hareket eden yönetim, sosyal medyadan gelen eleştiriler nedeniyle geri adım attı.

 

 Hafta arasında sosyal medyada yayılan yanlış bir haberin peşine düşen Balıkesirspor yönetimi kırmızı beyazlı formayı 146’nın üzerinde giyen çok sayıda oyuncusuna bilmeden saygısızlık yaptı.

Andrija Vukovic için 146 numaralı forma hazırlayıp, plaket yaptıran yönetim bilgisizliğiyle sınıfta kaldı. Araştırıp, soruşturmak yerine sosyal medyanın gücüne kendini kaptıran Kadir Dağlı yönetimi gelen tepkilerin ardından kulüp resmi hesaplarında paylaşılan ‘En fazla forma giyen oyuncu ibaresini en fazla forma giyen yabancı oyuncu’ olarak düzeltti. Ancak Vukovic 138 defa forma giyen Glumac’ı haftalar öncesinde geride bırakmıştı.

Balıkesirspor’da 6 sezondur forma giyen Vukovic, 12 sezon forma giyen Veli Toklu, 11 sezon oynayan Kazım Ergül (Jilet Kazım), 10 sezon forma giyen Günay Cangök ve Gökhan Tetik gibi isimlerin oldukça gerisinde bulunuyor.

Kırmızı beyazlılarda Can Cangök, Sabri Göktaş, Mesut Dilsöz ve Ali Öztürk 9, efsane oyunculardan rahmetli Fuat Seyrekoğlu 8, Sinan Nilofer ve Bülent Önasya 7 sezon Bal-Kes forması giydi.

BERABERLİĞE KUTLAMA

Adana Demirspor maçının ardından derin bir bunalıma giren kırmızı beyazlılar, BB. Erzurumspor karşılaşmasında oynadığı oyun ile buhranı üzerinden attı. Altay karşısına tribünün desteğini arkasına alarak başlayan Bal-Kes, ortaya koyduğu müthiş mücadele ile 1 puana uzandı.

Taraftarların bir kısmı alınan 1 puanın iyi olduğunu savunurken, bir kısım ise kaybedilen 2 puana dert yandı. Kaçan galibiyete rağmen soyunma odasından gelen selfie resmi ‘Bu neyin selfiesi’ dedirtti. Balıkesirspor bu selfie ile tarihinde ilk kez kendi saha ve seyircisi önünde aldığı 1 puanı soyunma odasında kutlamış oldu.