Balıkesir spor camiası ara transferde Balıksirspor’a yaklaşık 3,5 milyon TL harcayarak takımı ipten alan iş insanı Uğur Grup sahibi Uğur Öztürk’ü konuşuyor. Kulüpteki 20 yöneticinin veremediği ve arayıp bulamadığı parayı Balıkesirspor’a veren Öztürk transfer tahtasının çözmek bir yana bazı futbolcuların serbest kalma bedellerini bile ödedi.

55 yıllık mazisinde tarihinin en kötü ilk yarısını geçiren Balıkesirspor’da transfer tahtası sorunu iş insan Uğur Grup sahibi Uğur Öztürk sayesinde çözüldü.

İdarecilerin, yöneticilerin gerekli ilgiyi göstermediği iş dünyasının önemli bir kısmının üç maymunu oynadığı kulüp yönetiminin ise kendi içerisinde kısır kavgaya düştüğü dönemde Uğur Öztürk, yaklaşık 3,5 milyonu Balıkesirspor kasasına sokarak önce transfer tahtası sorunun çözülmesini ardından 16 yeni oyuncunun kadroya dahil edilmesinde en büyük katkıyı sağladı.

Sezon başında ki Kadir Dağlı ve Ümit Arslan’ın başkanlık için yarıştığı kongrede zaman zaman adı Balıkesirspor Kulüp Başkanlığı için geçen Öztürk’ün adı yine gündemde.

Başta taraftar ve kırmızı-beyazlı takıma gönül vermiş isimler artık belli siyasilerin ve grupların desteğini almış fakat parasını alamamış kişilerin değil bu takım için bütçe ayırıp para harcamaya hazır olan bir ismin artık takımın başına geçmesini istiyor.

Bu iş için ise şimdilik biçilmiş kaftan iş insanı Uğur Öztürk.

 

“İÇİM YANDI”

Öte yandan Balıkesirspor’a yaptığı desteğin altında başkan olmak gibi bir beklenti olmadığını söyleyen Uğur Öztürk, “Balıkesirspor son dönemlerde çok değersizleştirildi. Burada çalışan ve burada ekmek yiyen bir iş adamı olarak üzerime düşeni yapmak istedim. Balıkesirspor’un içinde olduğu süreci görünce içim yandı ve destek oldum. Umarım Balıkesirspor hak ettiği yere kısa zamanda gelir” dedi.