AK Parti Balıkesir İl Teşkilatında yaklaşan kongre süreci öncesi 5 ilçe başkanı görevinden istifa etti. İstifaları doğrulayan İl Başkanı Ekrem Başaran, istifaların genel merkezin tasarrufu dahilinde gerçekleştiğini söyledi.

 

“TAMAM MI, DEVAM MI?”
AK Parti Genel Merkezi iddiaya göre Balıkesir’deki 5 ilçe başkanının istifasını istedi. Yaşanan bu gelişme sonrası istifası istenen merkez Karesi İlçe Başkanı Sezai Doğan, Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, Gömeç Arif Dalgıç, Burhaniye ilçe Başkanı Feridun Soykök ve İvrindi ilçe Başkanı Muharrem Akçal dün sabah saatlerinde istifalarını imzalayıp İl Başkanlığına sundular. AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “İlçe Başkanlarımızla yapmış olduğumuz toplantıda, önümüzdeki kongre süreci ve kongreden sonra İlçe Başkanlıklarına devam etmek noktasında Başkanlarımızla istişarelerde bulunduk. Bu noktada sağlık problemlerini, iş yoğunluğunu ve diğer sebepleri gösteren Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi İlçe Başkanlarımız devam etmeme kararı aldıklarını ve müsaade istediklerini ifade ettiler. Biz de kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz. Hepsi istişare ile ‘tamam mı devam mı?’ şeklinde oldu. Yerlerine en kısa zamanda yeni görevlendirmeler yapılacak” ifadelerini kullandı.

“YOLA BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ”
AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, ilçe başkanlarının istifa etmelerinin AK Parti’den ayrıldıkları anlamına gelmediğinin altını çizdi.  Başaran, “Onlar bizim arkadaşlarımız. AK Parti’de birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Sadece başkanlık görevinden ayrıldılar” dedi.