Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem yavaş, ilçedeki araç trafiğini azaltmak için harekete geçti. “Mavi Yol” projesini hayata geçiren Başkan Yavaş’ın talimatıyla ekipler sokağa kısıtlamasını fırsata çevirerek bisiklet yolu için hazırlanan güzergahta duba, boyama ve tabela çalışmalarını tamamladı.DOĞAL ŞEHİRE İLK BİSİKLET YOLU
Sındırgı Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen çalışma ile doğal şehir Sındırgı ilk bisiklet yoluna kavuşmuş oldu. Hızlı bir çalışma ile 4 km uzunluğunda olacak bisiklet yolunun 2 km’lik kısmı tamamlandı. Güvenli yollar ve kaldırımlar ile yaya ve bisiklet trafiğinin arttırılarak araç trafiğinin azaltılması hedefleniyor. Bisiklet trafiğinin çoğalması hem sağlıklı yaşam için hareket getirecek hem de araçların azalmasıyla hava kirliliğinin önüne geçilecek.
 

HEDEF; MUASIR MEDNİYETLER SEVİYESİ
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, sokağa çıkma kısıtlamasında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.  Ekibiyle beraber gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Başkan Yavaş, “Sındırgı’ya 4 km’lik bir bisiklet yolu yapmanın telaşındayız.  Akhisar Caddesi İmam Hatip Lisesi alanından başlayıp yeni hastanemizin olduğu alana kadar, kanal boyunu takip eden bir alan. Kanal boyu Sevgi Yolu Caddesi kısmında Büyükşehir ve Sındırgı belediyesi ekipleri hummalı bir çalışma yapıyor. Bittiğinde doğal şehre yakışır, planlanmış ve tanımlanmış güzel bir çalışma olacak. Şehrimizi muasır medeniyetler seviyesi ne gerektiriyorsa, o hizmetleri sunalım istiyoruz. Bisiklet yolumuz doğal şehrimize hayırlı olsun.”

 

**SINDIRGI CITTASLOW ADAYI: Doğal şehir unvanı ile tanınan ve geçtiğimiz yıllarda uluslararası tur rehberlerine girebilmek ve turizmin yaygınlaşmasını sağlamak adına sakin şehir ( Citta Slow ) üyeliğine de başvuran Sındırgı istenilen özelliklerden birini daha yerine getirmiş oldu.