Yaklaşık 6 yıldır Galatasaray altyapısında eğitim alan ve son olarak ülkesi Kosava’da forma giyen Oltion Bilalli, bu gece Balıkesirspor’un kampına dahil olacak.

Adı sık sık Galatasaray ile anılan Kosavalı Oltion Bilalli, tercihini Balıkesirspor’dan yana kullandı. Transfer yasağına rağmen Balalli’nin kırmızı beyazlıları seçmesindeki neden Teknik Direktör Ramazan Kurşunlu.
Bilalli hakkında Master Media’ya açıklamalar yapan Kurşunlu, “ Galatasaray da Oltion Bilalli ile ilgileniyordu ancak oyuncunun yaş probleminden dolayı bu transferi gerçekleştiremediler. Çünkü transfer edildiğinde ailesine iş vs. gibi prosedürler devreye girecekti. Biz Bilalli’yi şuan için U-19 Takımımızda oynatacağız ancak yaşı dolana kadar yani 6 ay kadar idmanlara A Takımızla çıkacak. Bilalli oyun stili olarak Sergen Yalçın’ı andıran bir yetenek. Takımımıza böyle bir potansiyeli kazandırdığımız için mutluyuz” diye konuştu.
Bilalli, son olarak Kosova’da Ramazan Kurşunlu’nun yeğeninin çalıştırdığı bir takımda top koşturuyordu. 


OLTİON BİLALLİ KİMDİR?
3 Ocak 2003 doğumlu Kosovalı Oltion Bilalli, Kosova'nın en dikkat çeken yeteneklerinden biri. Kosova u17 takımının da formasını giyen Oltion aynı zamanda Kosova u17 takımının kaptanı. Kariyerinde daha çok forvet arkası mevkisinde oynayan Oltion kanatlarda da görev yapabiliyor. Oltion, Galatasaray u17 ve u19 takımlarında tekniği ve fiziğiyle ön plana çıkmıştı.