Bundan iki ay önce ,bu yaşadıklarımızı anlatsalar inanmazdık.
Ama geldiğimiz nokta gerçek anlam da şok.
Maalesef her şey önemini yitirdi.Hayatta kalma mücadelesi var artık.Sevdiklerimize sarılamıyoruz.Her kapı kolu,her dokunduğumuz yer düşman gibi.
Evet her şeyi kendimiz yok ettik.Doğayı katlettik,hayvanları katlettik.Ne bir ağaç ,ne bir hayvan etkilenmiyor bu virüsten.Sadece bizler   etkileniyor.Alınması gereken çok ders var. 
Önümüz de bir de her şeye rağmen geçinme çabalarımız var.Merakla beklenen ekonomik tedbirler açıklandı.Seyahat etmek isteyenlere %18 olan KDV %1 ‘e indi.Eee hadi sevdiklerinizi görmeye ihtiyacınız vardır.(Evden çıkmanın doğru olmadığı bu günlerde)
E bir de ev almak isteyenlere güzel haberler var.Peşinatlar da %10’a indi.Haydi ev almaya...
Üç gün çalışmasa evine ekmek götüremeyecek milyonlar var.Bunlara bir çözüm düşünülmediği  takdir de yaşamın sürdürülebilmesi zor.. Küçük esnaflar  ödemeleri gelen kredileri,kiraları ,faturaları ne olacak.Bunlarla ilgili tek bir cümle bile kurulmadı.Sahi bizim ihtiyaç akçemiz vardı değil mi?Hani her bir bireyin kötü günler için sakladığı akçeler gibi.Devletimizin de vardı.Muhalefetin dokunmayın yazıktır diye feryat ettiği ama kimsenin umursamadığı .
Ama biz şerbetli bir ülkeyiz.Atlatırız canım.Elbette atlatacağız.Ama gönül ister ki bu ülke de yaşayan her bir bireyin köşkler de villalar da yaşayanlar kadar değeri olsun.

İşin hiç bilimsel kısmına gelmedik.Cami yerine okullar açılsın dediğimiz de daha mı az müslüman oluyoruz.Bence dinimizi doğru öğrenmeliyiz.Hz.Ömer’in bir sözünü çok severim.Eğer dininizi öğrenmezseniz ,yaşadığınızı din zannedersiniz.Bilimle ve sağlıkla kalın.
Hep birlikte atlatacağız bu salgını da.


“Hayatta en hakiki mürşit ilimdir”

Mustafa Kemal Atatürk.