Susurluk Belediyesinin önderliğinde hayata geçirilen “Ömür-Üreten Kadınlar Projesi” kapsamında Park Düğün Salonunda, kooperatif üyesi kadınların hazırladığı 17. Yüzyıl Osmanlı Saray Mutfağı yemekleri etkinliği yapıldı.

Susurluklu kadınlar tarihte bir lezzet yolculuğu yaparak 17.Yüzyıl Osmanlı Saray Mutfağı yemekleri hazırladı. Etkinliğe katılarak bir konuşma yapan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Ömür Üreten Kadınlar projesini başlattığımızda tek bir hedefimiz vardı; Susurluklu kadınlarımızın kendi hayatları üzerinde söz sahibi olmaları, istihdama katılmaları, ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleriydi.

Kadınlarımız bu projeye sahip çıktı, kooperatifleşerek bir çatı altında toplandı.

Ürettiğiniz el emeği hediyelik eşyalar, takılar, süsler hünerli ellerinizden çıkarak birer gelir kaynağına dönüştü.”dedi.

Kaymakam Osman Ateş, Balıkesir Genel Sekreter Yarımcısı Hüseyin Deniz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadriye Gülderen, Basın ve Yayın Daire Başkanlığı Şube Müdürü Pınar Deniz ve Gençlik ve Spor Daire Başkanı Yahya Akduman'ın da katıldığı organizasyonda vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Etkinlikte tanıtılan saray mutfağı yemekleri ise büyük beğeni topladı. HABER MERKEZİ