Balıkesirspor’un genç golcüsü Rahmi Anıl Başaran, Trabzonspor ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. 
Uzun süredir Galatasaray, Başakşehir, Kasımpaşa ve Trabzonspor’un takibinde olan Rahmi Anıl Başaran,  Karadeniz’in bordo mavili takımına transfer oldu. Başkan Dağlı, transferin 4 yıllık olduğunu açıkladı.
2 MİLYON’A BORDO MAVİLİLERDE
Transferler ilgili olarak konuşan Balıkesirspor Kulüp Başkanı Kadir Dağlı; “Oyuncumuz ile Trabzonspor arasındaki resmi imzaları attık. Rahmi Anıl Başaran kendisini 4 yıllığına bordo beyazlı takıma bağlayacak sözleşmeyi imzaladı. Transfer bedelinin 2 milyon TL olduğunu söyleyebilirim. Artı olarak sözleşmede 1 milyon TL’ye yakın bonuslar var. Bu bonuslar attığı goller üzerinden hesaplanacak. Rahmi Anıl bir sonraki transferinden kulübümüze yüzde 10 gelir sağlayacak. Yaptığımız bu transferden elde edeceğimiz gelir maddi acıdan zor durumda olan kulübümüze nefes aldıracak. Hem camiamıza hem Rahmi’ye hem Trabzon camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kulüp Başkanı Kadir Dağlı, Trabzonspor’un ayrıca orta saha oyuncuları Serdar Güncü ile de yakından ilgilendiğini bu oyuncu için haftaya görüşmelerin başlayacağını söyledi. 
“GOLLERİMİ TRABZONSPOR İÇİN ATACAĞIM”
Öte yandan Trabzonspor’a transferiyle ilgili olarak konuşan Rahmi Anıl Başaran ise; “Tabi ki böyle büyük bir camiaya transfer olduğum için mutluyum. Umarım her iki taraf içinde iyi olur. Bundan sonra gollerimi Trabzonspor için atacağım.
Ayrıca bugüne dek beni destekleyen ve yalnız bırakmayan Balıkesirspor taraftarına da ayrıca teşekkür ederim” dedi.