Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı ilk toplantısında ilginç bir olay yaşandı. Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan vekili ve aynı zamanda meclis üyesi Yasin Sağay ve Birol Şahin, muhalefet partileri yerine verdikleri önergelerle Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışma ve icraatların durumunu sordular.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı ilk toplantısı Avlu Balıkesir toplantı salonunda Meclis Başkanı Ramazan Bahçavan başkanlığında yapıldı. Meclis öncesi Ak Partili Yasin Sağay ve Birol Şahin imzalarının bulunduğu 9 önerge meclisin gündemine yapılan oylama ile alındı.

SAĞAY  VE ŞAHİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI SORDULAR!
Ak Partili Sağay ve Şahin, muhalefet partisi üyeleri gibi çalışarak belediyenin Covid-19 ile ilgili ne yaptığından tutunda Zağnos Paşa Meydanında neler yapıldığına kadar 9 farklı önergeyi meclis gündemine taşıdı. Söz konusu maddeler meclis üyelerince kabulü sonrası ilgili komisyonlarda çalışma yapmak üzere havalesi yapıldı. Yasin Sağay ve Birol Şahin’in Büyükşehir’in çalışıp çalışmadığı konusundaki sorulara ise muhalefet partili sıralardan “muhalefetin işini de Yasin ile Birol yapar oldu” seslerinin yükselmesine neden oldu.

“BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ ARTIK KAVGAYLA ANILMAYACAK”
Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Birol Şahin, artık Büyükşehir Belediye Meclisinin kavga ile değil Balıkesir’in gerçek sorunlarıyla ilgilendiğini söyledi. Muhalefeti çalıştırarak görüşlerini almak istediklerini bu nedenle söz konusu 9 önergeyi meclis gündemine taşıdıklarını ifade eden Şahin, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi bugüne dek gündeme hep kavga ve tartışmalarla gündeme geldi. Bu hoş ve doğru değil. Yücel Yılmaz başkanımızın da tavrı bu yönde değil. Bu tartışmalarda hep lüzumsuz tartışmalardı. Biz bu imajı bozmak istiyoruz” dedi.

EN BÜYÜK SORUN MUHALEFET
Verdikleri önergeleri komisyonlara gönderdiklerini, Meclisimizde ilk defa bütün komisyonların çalışma yapacağını kaydeden Şahin,  Türkiye’nin de Balıkesir’in de en büyük sorununun muhalefet olduğunu, muhalefetin görevini yapmadığını söyledi. Muhalefete seslenen Birol Şahin, “Buyurun birlikte çalışalım. Her şeyi burada konuşalım istiyoruz. Bu meclisin görevi kavga yapmak değil bu meclisin görevi Balıkesir’i ve hizmetleri konuşmak biz de bunu teşvik ediyoruz. O nedenle Yasin Sağay’la birlikte önergeleri verdik” dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkan vekili ve AK Parti Meclis Üyesi Yasin Sağay ile M. Birol Şahin tarafından imzalı olarak meclise 9 önerge sunuldu.