Milli Beka Hareketi Balıkesir İl Başkanlığı Genel Başkan Murat Şahin tarafından törenle açıldı.

Milli Beka Hareketi Balıkesir İl Başkanlığı için dün ilk olarak Ali Hikmetpaşa Meydanında Mehteran eşliğinde tanıtımı yapıldı. Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, Cumhurbaşkanı Danışmanı Ahmet Oruç, Milli Beka Hareketi Balıkesir İl Başkanı Burhan Uy ve çok sayıda davetli katıldı.

Balıkesir Mehteran Takımının gösterisi sonrası açılış konuşmasını yapan Milli Beka Hareketi Balıkesir İl Başkanı Burhan Uy, Milli Beka Hareketi’nin her daim devletin yanında olduğunu söyledi. Uy; “Bugün burada tek devlet tek bayrak altında bir araya gelerek bütünleşmeyi ve paylaşmayı sağlayabilmek amacıyla bir araya toplandık. Milli Beka ruhunu yaşatmak devamını sağlamak için toplandık. Milli Beka Hareketi olarak milli ve dini değerlerine sahip çıkan devletini ve bayrağını seven bir nesil yetiştirmek için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye’deki 65 il sancaklarını Balıkesir’de açtıklarını söyleyen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin; ise “Şuan için 65 il, 246 ilçe, 29 uluslararası ülke başkanımız ve teşkilatlarımızla 1915 Çanakkale geçilmez ruhundayız, 1922 Büyük Taarruz şuurundayız, Misakı Milli duruşundayız.

Bu aziz topraklardan bu kutlu topraklardan dosta düşmana sesleniyoruz,  birlik ve beraberliğimizi kimse bozmaya yeltenmesin. Caddelerde, sokaklarda, meydanlarda Milli Beka Hareketinin milli neferleri vardır” dedi.

Konuşmaların ardından törene katılan protokol tarafından Milli Beka Hareketi Balıkesir İl Başkanlığı hizmet binasının açılışı yapıldı.