Yine Edremit Belediyesi, Yine Özel Kalem Müdürü, Yine Belediyenin ve Başkan Selman Hasan Arslan’ın “Basın Sözcüsü” Tayfun Canlı.. Hakkında birçok iddia öne sürülen Özel Kalem Tayfun Canlı’nın başı bu defa fena ağrıyacak gibi görünüyor.

TAM 9 MİLYON 500 BİN TL HARCAMIŞ!
162 Bin nüfuslu Edremit’in Belediyesinin Özel Kalem harcaması 9 Milyon 577 bin 344 TL iken 1 Milyon 350 Bin nüfuslu Balıkesir’in Büyükşehir Belediyesi’nin Özel Kalem harcaması ise 8 Milyon 526 Bin 774 TL. Yani Edremit Belediyesinin Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı, Büyükşehir Belediyesi’nin Özel Kalem bütçesinden tam 1 Milyon TL daha fazla para harcamış!

CANLI’NIN HARCADIKLARI BÜYÜKŞEHİR’İN 4 KATI!
Büyükşehir Yasasına göre; harcamalar arasında yer alan makul toplam giderin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünün harcaması yüzde 0,90% oranında iken, Edremit Belediyesinin Özel Kalem Müdürlüğünün harcaması 4,60% oranında yer alması dikkatleri üzerine çekti!

MEMUR MAAŞI İLE VİLLA MI?
Özel Kalem harcamasından ziyade, Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı’nın geçtiğimiz günlerde kamuoyunda yer alan iddialara göre “4.500.00 TL’lik villa aldığı” ve bu villanın bazı taraflarca “hediye edildiği” iddiası bir tarafa, Canlı’nın söz konusu villayı “kendi şahsi parasıyla aldığı” konuşuluyor!

ALTIN KÜPÜ MÜ BULDUN!
Çok değil, daha 5 yıl önce Önce Halk isimli internet sitesinin gene yayın yönetmeniyken  ‘2.000 TL’LİK’ fatura için belediyelerde “CHP’yi kullanarak’ beklediği günleri ardında bırakan Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı altın küpü mü buldu da bu villayı satın aldı? Eğer bu iddialar doğruysa Canlı’nın Edremit Belediyesi’nde işe başladıktan sonra memur maaşı ile bu villayı nasıl satın aldığı merak konusu oldu!


EDREMİT BELEDİYESİ ÖZEL KALEM BÜTÇESİ MERCEK ALTINDA
Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nün hesapsız ve tutarsız harcamaları, Büyükşehir’in radarına takıldığı gibi ilgili makamlarca da mercek altına alındı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a yapılan 492.558.49 TL ödeme haberini geçtiğimiz günlerde yayınlamıştık.

**VAY Kİ VAY!
TAYFUN CANLI EDREMİT BELEDİYESİ’NİN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ DEĞİLDE, BÜYÜKŞEHİR’İN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLSAYDI VAY BALIKESİR’İN HALİNE!