Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Başkanı Yücel Yılmaz malum AK Partili. “Balıkesir’i ilçeleriyle birlikte şiir gibi yöneteceğiz” mottosundan 20 ilçede Büyükşehir’in çalışmalarını halka hissettiriyor. Hal böyle olunca da CHP nin doğası gereği bunları kabull etmeyin, inkar etmesi gerektiği için müsilaa karşı verdiği mücadeleyi de ciddi bulmayan CHP’nin Balıkesir’deki İl Başkanı Serkan Sarı, bu çalışmaları, ‘göstermelik’, ‘hiiç bir anlamı olmayan’ diye eleştirip, “100 yılda bitmez” demişti. Ancak, her zamanki gibi yine çuvalladı. Çünkü, Büyükşehir ve Bakanlığın çabaları ksa sürede netice verdi, Balıkesir sahilleri fotoğraflarda görüldüğü gibi salyalardan temizlendi.

MAKSAT MUHALEFET OLSUN!
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Bandırma ve Erdek sahilinde yürüttüğü müsilaj çalışmalarını Nasrettin Hoca’nın göl maya çalmasına benzeten CHP İl Başkanı Serkan Sarı, dün sahillerin temizlenmeye başlamasıyla verdiği örneğin ne kadar saçma olduğu ortaya çıktı.

 

DENİZ TERTEMİZ
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin BASKİ aracılığıyla deniz yüzeyinde sürdürdüğü müsilaj temizleme çalışmaları, hava koşullarıyla birlikte netice vermeye başladı. Bandırma ve Erdek Kıyıları normale dönmeye başladı. Önceki gün sabah saatlerinde Balıkesir sahillerinin havadan çekilmiş fotoğraflarını paylayan Büyükşehir Belediyesi müsilaj sorunun ortadan kalkmaya başladığını duyurdu.  

SARI’NIN NASRETTİN HOCA ÖRNEĞİ FENA PATLADI!
Tüm bunlar yaşanırken sosyal medyasından Büyükşehir’i eleştiren, Balıkesir’in yönetilemediğini iddia eden CHP İl Başkanı Serkan Sarı, bu da yetmezmiş gibi Büyükşehir’in çaba ve çalışmalarını yakışıksız bir şekilde Nasrettin Hoca’nın göle maya çalmasına benzetti.

 

CHP’LİLER BİLE RAHATSIZ
Sadece muhalefet yapmak adına açıklamalar yapan siyasi olarak kendini gösterme çabası ve parti içindeki muhtemel muhalif rakiplerin önünü kesme çabasında olan CHP İl Başkanı Sarı’nın orantısız eleştirileri ise zaman zaman ekibinin bile tepkisine neden oluyor.