Marmara Bölge Gazetesi kurucusu Mustafa Aydın Filizel ile merhum gazeteciler anısına dua ve aşure günü düzenlendi. Anlamlı günde Balıkesir’in basın emekçileri de bir araya gelirken, ebediyete ulaşmış gazeteciler dualarla yad edildi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)’nde, Marmara Bölge Gazetesi’nin kurucusu merhum Aydın Filizel  ile ebediyete irtihal eden basın mensupları için hayır düzenlendi.

Cemiyet binasının bahçesindeki  hayırda merhum gazeteciler için dua edildi, aşure dağıtıldı. Anlamlı günde ebediyete intikal eden M. Aydın Filizel ile merhum gazeteciler dualarla anıldı. Muharrem Ayı olması sebebiyle aşurenin de dağıtıldığı etkinliğe  Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Basın İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Şube Müdürü Gökhan Eren ve kurum görevlileri, Marmara Bölge Gazetesi’nin kurucusu merhum Aydın Filizel’in oğlu Ertan Filizel ve eşi Jale Filizel, Yeni Gazetem ve Marmara Bölge gazetelerini bünyesinde barındıran Mastermedia Group sahip ve çalışanları ile Balıkesir basını emekçileri ve vatandaşlar katıldı.
BGC Başkanı Ramazan Demir, bugün aramızda olmayan ebediyete göçmüş tüm basın mensuplarını dua ve hayırla yad ettiklerini belirterek katılanlara teşekkür etti. MUSTAFA SÜLÜN