Bu sene 5’inci kez düzenlenen, İvrindi Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı Rahvan At Yarışları sporculardan ve seyircilerden tam not aldı. 127 yerli at ırkının kıyasıya rekabet ettiği yarışmada seyir zevki yüksek mücadeleler büyük bir heyecan yarattı.

“BİRLİKTE YÖNETİYORUZ”

Geleneksel Rahman At Yarışları’na ev sahipliği yapan İvrindi’nin çalışkan belediye başkanı Yusuf Cengiz, İvrindi’de ilk olarak gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti. Başkan Cengiz, “Bu sporumuzu ilçemizde ifa eden sporcular, ata sporumuzu sevenler ile defalarca görüşme gerçekleştirdik. Hani ilk başta söylediğimiz gibi hep birlikte yöneteceğiz ilçemizi diye. Bu sözden yola çıkarak hep birlikte karar verdik bunu gerçekleştirmekte karar kıldık. İyi ki de yapmışız diyoruz. Ata sporumuza olan bağlılığımızı ilçemiz bugün bir kez daha gösterdi. Gerek sporcu sayısı, gerek her bölgeden yarışmaya gelen 100’ün üzerinde yerli ırk ve sporsever meydanı doldurmuş durumda. Bizler bu sporumuzu daha donanımlı alanlar yaratarak, profesyonel hale getirip seyir zevki yüksek konuma getirme çabasında olacağız” açıklamasını yaptı.

BAŞKAN YILMAZ’DAN MÜJDE

Yarışlara katılım gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yağlı güreşler kadar Rahvan At Yarışları’nı da önemsediklerini belirterek, koşuların yapıldığı alanları üç yıl içerisinde modern tesisler haline getireceklerinin müjdesini verdi. Başkan Yılmaz, “Tek derdimiz ata sporlarımızı izlemeye gelen herkesin memnun bir şekilde alandan ayrılması. Her yıl üstüne koyarak organize olan bir belediyelerimiz var. El, akıl ve güç birliği ile daha da güzelleşecek ve modernleşeceğiz. Bu organizasyonu gerçekleşmesinde emek veren İvrindi Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz ve ekibi başta olmak üzere destek verenlere teşekkür ediyorum. Rabbim atlarımızın ayaklarına taş değdirmesin” dedi. 6 saat süren, heyecan dozu yüksek yarışmalar sonucunda dereceye girenlere kupa, madalya ve ödülleri protokol tarafından takdim edilerek yarışma sonlandırıldı.