Marmara Bölge’de yayımlanan maganda haberi yetkilileri harekete geçirdi. Jandarma ekipleri çocuğun yanında silahla rasgele ateş açan şüphelileri yakalayıp gözaltına aldı.

YAKALANDILAR
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından, “Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma” uygulaması yapıldı. Karesi ilçesinde gölet kenarında piknik yaparken tabanca ile havaya ateş edip kendilerini videoya çekip sosyal medyada yayınlayan aile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği bir operasyon ile yakalandı. Yapılan incelemede suça karıştığı tespit edilen İ.İ ve O.İ. isimli 2 şüpheli yakalandı. Jandarma şahısların kullandığı 1 adet 9 mm çapında tabancaya da el koydu.

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA, GELECEĞİ KARARTMA”
Jandarma sorumluluk bölgesinde; özellikle söz, nişan, düğün gibi kutlamalar ile sair zamanlarda korku, kaygı ve paniğe yol açacak şekilde havaya silahla ateş açılmaması ve açık alanlarda silah kullanılmamasına yönelik “Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma” uygulamaları düzenlendi. Bu kapsamında, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması maksadıyla icra edilen çalışmalar ve önleyici kolluk faaliyetleri neticesinde; Gömeç ve Savaştepe ilçelerinde iki maganda daha silahlarıyla birlikte yakalandı. Her üç olayda da yakalanan İ.İ., O.İ., E.Y. ve Ö.D.  isimli toplam 4 şüpheli hakkında Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.

MAGANDALIĞIN BÖYLESİ!