'Balıkesirspor yönetiminin açıklamalarından sonra Lokman Arcıoğlu görevden mi alındı, yoksa tahin edilmeye mi zorlandı?'

Geçtiğimiz gün Balıkesirspor tesislerinde gerçekleşen basın toplantısında As Başkan Kemal Aydın, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu'nun ismini açık olarak söyleyip Atatürk Stadyumuna takımın giremediğini söyledi.

Toplantıda Balıkesirspor yönetimi takımın finansal sorunlarından şehir içinde yaşadıkları tüm sorunları açıkladı.

Yönetim konuşmasının bir bölümünde deplasmana gittiklerinde oradaki protokolün kendilerini çok iyi karşıladığını, kendileri en iyi şekilde ağırladıklarını söylediler.

Deplasmanda gördükleri ilgiyi kendi evinde oynadıkları maçta göremediklerini söyleyen yönetim, takımın antrenman yapmak için saha bulamadıklarını da belirtti.

Kendi çabalarıyla sadece İsmail Akçay Spor Tesisleri'nde antrenman yapmaya izin alabildiklerini söyledi.

Atatürk stadyumuna takım olarak kaçak yollardan girdiklerini ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu'nun kendilerini saha zemini bozuluyor gerekçesiyle stadyumda antrenman yapmaya izin vermediklerini söyledi.

Dün yaşanan gelişmede ise Trabzon'da bir haber sitesinde Lokman Arıcıoğlu'nun Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne atandığına yönelik haber yayınladı.

Tabi herkes merak etti…

Bende merak ettim ve yetkili makamlardan birkaç kişiyi arayıp konunun aslını astarını öğrenmeye çalıştım.

Bana söylenen;

'Şuanda resmi bir açıklama veya yazı gelmedi…

Ancak Lokman Arıcıoğlu'nun Trabzon'a tayin olduğuna yönelik bizde haberler gördük' denildi.

Konuya devam etmeden önce tüm merak edenler adına şunu sormak istiyorum; 'Balıkesirspor yönetiminin açıklamalarından sonra Lokman Arcıoğlu görevden mi alındı, yoksa tahin edilmeye mi zorlandı?'

Lokman Arıcıoğlu 4 yıldır Balıkesir'de görev yapmakta…

Kendisi ile bizzat görüşmelerim, konuşmalarım oldu…

İyi anlaştığım diyaloğumun yakın olduğu müdürlerden biri.

Ancak kendisinin Balıkesirspor'a yönelik tavırlarını ilk duyduğumda yanlış olduğunu düşündüm.

Şahsım olarak, Balıkesirspor'un şehrin markası olduğunu düşünen ve Atatürk stadyumunda takımın antrenman yapması kadar doğal bir şey olmadığını düşünüyorum.

Konuya dönecek olursak, Arcıoğlu'nun Balıkesirspor yönetiminden sonra tayin olmuş olması bir kesime cevap olmuş oldu.

Uzun zamandır duyuyordum; 'Balıkesirspor artık eski gücünde değil'

'Balıkesir'in yöneticileri Balıkesirspor'u görmezden geliyor, çünkü takım ve yönetim güçsüz konumda' gibi gibi söylemler.

Şimdi ise konuşmalar, 'Balıkesirspor gerçekten hala güçlü, bir açıklama yaptılar Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu görevden alındı' şekline döndü.

Şunu bilmeliyiz ki Balıkesirspor'un yönetiminde isimler kişiler değişebilir ancak bizler bu şehrin insanları olarak, şehrin marka değeri olan Balıkesirspor'a sahip çıktığımız sürece gücünü yitirmeyecektir.

Tam aksine takımın arkasında şehrin olduğunu gören yöneticiler durumun ciddiyetinin farkına varır.

Lokman Arıcıoğlu belki Balıkesirspor yönetiminin açıklamasından dolayı, belki de kurum içinde yaşanan olaylardan, belki de hiçbir sebebi yoktur ataması olmuştur.

Bizlerin konusu şehrin markası…

Konumuz Balıkesirspor!