Balıkesir’in İyi Partili Susurluk Belediyesi ile Bursa’nın CHP’li Nilüfer Belediyesi kardeş belediye oldu. İki belediyenin kültürel, sosyal, sağlık, spor, turizm ve teknik konularda işbirliğini geliştirmek amacıyla Susurluk Belediyesi’nde düzenlenen törenle 'Kardeş Belediye Protokolü' imzalandı. Seçimlerdeki Millet İttifakı bileşenleri CHP ve İYİ Parti’nin iki belediyesinin ilişkileri kardeşlik ittifakı ile pekiştirildi.

SÖZDE DEĞİL, ÖZDE İŞBİRLİĞİ

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Nilüfer Belediyesi ile imzaladıkları kardeşlik protokolü ile  güçlerine güç katarak hizmet kalitesini arttıracaklarını ifade etti. Başkan Güney, “Bu işbirliği kapsamında altyapı hizmetlerinden gerekli bilgi alış verişine sosyal faaliyetlerden hizmet faaliyetlerine kadar dayanışma içinde bulunarak kardeş şehir olacağız. Bu proje ile belediyeler ortak akıl ile hizmetlerini daha etkili yapacaktır. Vatandaşlarımıza çağdaş yaşam kalitesi sunmak istiyoruz. İşbirliğimizin sözde değil özde olacağına inancım tamdır. Kardeş kardeşin eksiğini giderir anlayışıyla Nilüfer Belediyesi’nin belediyemize cenaze aracı bağışı nedeniyle şahsım ve ilçem adına da teşekkür ediyorum” dedi.

 

“DAYANIŞMA İÇİN BURADAYIZ”
Daha sonra konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, protokolün iki ilçe içinde hayırlı olmasını diledi. Yardımlaşma ve dayanışmanın Türk toplumunun en değerli kültürlerinden olduğunu belirten Başkan Erdem, “Nilüfer’de bir dayanışma kentidir. Biz birlikten kuvvet doğar felsefesini hayatın her alanında uyguluyor ve birbirimizden aldığımız kuvvetle her geçen gün büyüyoruz. Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından hiçbir şey kaybetmez. Dayanışma için buradayız. Bundan böyle Susurluk Belediyesi Kardeş Şehrimiz ve farklı hizmet alanlarında birbirimize faydamız olacaktır” dedi.

“GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRECEĞİZ”
Nilüfer Belediye Başkanı Susurluk Belediyesi’ne hediye ettikleri aracın sembolik bir bağış olduğunu belirterek, “Önemli olan deneyimlerimizi paylaşmak. Görev süremiz boyuncu güçlerimizi birleştirerek kaynakları doğru olarak görev süremizi en başarılı şekilde tamamlayacağız” dedi. İLKAN TOPRAK