.Ayvalık'ta kardeşinin kimlik bilgilerini kullanan ve 4 ayrı suçtan arandığı belirtilen bir şüpheli jandarmanın dikkati sonucu yakalandı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından "Aranan Şahısların Yakalanması"na yönelik yapılan istihbari çalışmalar gerçekleştirildi. Bu kapsamda 4 ayrı suçtan aranan bir şüpheli üzerinde kardeşinin kimliğiyle yakalandı.

ÇADIRDA YAKALANDI
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; "Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Kaybolmuş veya Hata Sonucu Ele Geçmiş Eşya Üzerinde Tasarruf, Adet Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık ve Yaralama" olmak üzere 4 ayrı suçtan aranan R.K. isimli şahsın Ayvalık ilçesi Altınova mahallesi Fahri Ünlü Er sokak mevkiinde bir çadıra geleceğini haber aldı. Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT ve Altınova Jandarma Karakol Komutanlığınca oluşturulan devriye unsurları ile şahsın bulunduğu çadırda yapılan kontroller sırasında jandarma ekipleri, şahsın kimliğini göstermesini istediler. R.K. isimli şahıs kimliğini göstermediği gibi kardeşinin kimlik bilgileri ile jandarmanın elinden kurtulmaya çalıştı.

PARMAK İZİ ELE VERDİ
Ancak, jandarmanın dikkati sonrasında Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile gözaltına alınan şahsın parmak izi kontrolü ile kimlik tespiti yapılarak şahsın şüpheli R.K. olduğu ortaya çıktı. Şahıs jandarmadaki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi. HABER MERKEZİ