"İyi şeyler oluyor artık, kadınlar ölmüyor" diye başlamak isterdim bu yazıya, keşke, yine kötü hatta çok kötü gelişmeler var durdurak bilmeyen. Yine bir gencin hayalleri yarım kalıyor, yine bir aile'ye ateş düşüyor, gözyaşları akıyor. Ama ben eminimki bir gün kadınlar kazanıcak ve biliyorum ki bu mücadelede dimdik duran kadınlarımız var.

Tüm dünya'da ve Türkiye'de Koronavirüs ile birlikte olağanüstü bir dönemden geçmeye devam ediyoruz.

Kadınların mücadelesiyle İstanbul sözleşmesi'nden çıkılması tartışması kapandı. Türkiye'de kadın cinayetlerini durdurma mücadelesi 10 yıldır devam ediyor.

Fakat halen kadın cinayetlerinin önüne geçemedik.

Sadece Eylül ayında sizce kaç çığlığa kulak kapattık?

Kaç cinayetin ardından hak edilen cezalar verildi?

Peki.

Daha kaç kadının hayallerinden vaz geçmesi gerek başka kadınların bu acıyı yaşamaması başka çocukların annesiz kalmaması için? Gerçekten çok merak ediyorum kaç kadın kaç çocuktan sonra hak edilen ceza uzatılmadan, ertelenmeden verilicek.

Sadece Eylül ayında 16 Kadın erkekler tarafından öldürüldü 20 Kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu. Birçok katil  ve cinayet zanlısı halen dışarıda her an bir çocuk annesiz büyümeye mahkum bırakılabilir

Buna neden izin veriliyor?

Neden gencecik bir canı alanlar, dışarıda canına can katıyor? Herkesin merak ettiği birşey var "Bu ülkenin adaleti nerede?"

Ben bu kadar kadın cinayetlerinin üzerine susmuyorum. Hiç bi erkek kadınların yaşam hakkını elinden alamaz. Dünya sizin etrafınızda dönmüyor siz hayatınızı yaşarken başkasının hayatına müdahale edemezsiniz. Kadın istemiyorsa bitmiştir.