İstanbul Balıkesirliler Derneği’nin 4. Olağan Kongresi yapıldı.

Üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında tek listenin çıktığı kongrede Şenol Dinkçi başkanlığa seçildi.

İstanbul Balıkesirliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Dinkçi, “Ufuk birlikteliği yapanlar, birbirlerinden aldıkları adımları ve sözleri ileriye taşımakla yükümlüdürler. İstanbul Balıkesirliler Derneği, köylerimizden, mahallelerimizden, ata toprağı İlimiz Balıkesir’e ve en nihayetinde bir şekilde geldiğimiz, bulunduğumuz ve yaşadığımız kadim şehir İstanbul’a doğru iç içe geçmiş halkalardan oluşmaktadır. Bizler zihinsel bir farkındalık oluşturma ve 8 yıllık dünümüzü, bugünün dinamiği haline getirme çabasındayız” dedi.

“10 NUMARALI ŞEHRİN 10 NUMARALI İNSANLARIYIZ”
Başkan Şenol Dinkçi sözlerini şöyle sürdürdü;
“İstanbul Balıkesirliler Derneği; Kadim İstanbul’umuzun her ilçesinde farklı renklerin üst kubbe örgütlenmesidir, mihenk taşıdır. Kubbeyi ayakta tutan, taşıyan, derneğimiz üyesi olan siz değerli hemşerilerimizsiniz. Ata toprağımızdan gelen gönül birlikteliğimiz, özgüvenimiz ve bilincimiz üyelerimiz arasındaki yoğun paylaşımdan beslenmektedir. Yöntem olmadan hedef olmaz. Bir yürüyüşün kararlılığı ilk adımlarında gizlidir. Derneğimizi gücü ise değerlerinde saklıdır. Bu anlamda temel değerlerimiz adalet, hakkaniyet, özgürlük, merhamet, ahlak, onur ve Balıkesir’imizdir.  Her üyemiz bu değerlere inandığı ve uğrunda çaba sarf ettiği ölçüde, değerlerimiz ve çalışmalarımız ileriye taşınacaktır. Kongremize katılım sağlayan siz değerli hemşerilerimize bir kez daha canı gönülden teşekkürlerimi sunarım. Ne mutlu ki 10 numaralı şehrin, 10 numara insanlarıyız.”

İstanbul Balıkesirliler Derneği’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;
“Şenol Dinkçi (başkan), Adem Aydın, Fuat Buğra İdrisoğlu, Halime Albayrak Akdeveci, İsmail Taka, Hilmi Tezcan, İsmail Çobanoğlu, İsmail Koçak, Mustafa Yıldırım, Mücahit Kaymakçı, Nevzat Fidanoğlu, Selim ateş. Denetim Kurulu Asil Üyeler: Selim Can, Murat Özdemir, Haşim İdrisoğlu.”