Roma forması giyen Milli oyuncumuz Cengiz Ünder’e kötü haber geldi. Başkent ekibi hemşehrimiz Cengiz Ünder'i satılacaklar listesinin başına koydu.

Koronavirüs pandemisi, İtalya'yı derinden sarstı. Ülkede 17 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken yeni vakalarla birlikte virüse yakalananların sayısı 140 bine ulaştı.

Ülkenin sağlık sistemi ise şu an çökmüş durumda. Yaşı daha genç olanlara tedavide öncelik veriliyor. Koronavirüs ülkenin her alanını olduğu gibi futbolu da olumsuz yönde etkiledi. Futbol kulüpleri maaş dengesinin sağlamakta zorluk çekiyor. Roma da bu kulüplerin başında geliyor. Milli yıldız Cengiz Ünder'in formasını giydiği sarı-kırmızılı ekip flaş bir karar aldı.

LİSTENİN BAŞINDA CENGİZ VAR

Calciomercato'nun haberine göre, koronavirüsten maddi anlamda olumsuz etkilenen Roma'da satılacaklar listesinin en başına Cengiz Ünder yazıldı. Calciomercato adlı internet sitesi haberi, 'Koronavirüsten etkilenen Roma'da ilk kurban Cengiz Ünder' olarak servis etti.

CENGİZ YAKIN TAKİPTE

Daha önce İtalyan basınında bazı Bundesliga ve Premier Lig ekiplerinin Cengiz'i yakın takibe aldığı hatta temaslara başladığı ifade edilmişti. Roma'nın bu kararının ardından milli yıldızın İtalya'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.