Balıkesir’in en özel ilçelerinden biri olan Savaştepe ilçesi Belediye Başkanı Turhan Şimşek’in öncülüğünde birçok hizmete kavuşuyor. İlçe, belediyenin öncülüğünde yapılan yeni yatırım ve projelerle kabuğunu kırıyor.DEVLET HASTANESİ’NİN YERİ HAZIR
Savaştepe’nin en öncelikli ihtiyaçlarından biri olan hastane için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Başkanı Turhan Şimşek, beraberinde AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey ve AK Parti Savaştepe İlçe Başkanı Muhittin Şengül ile ilçeye yapacakları 25 Yataklı Savaştepe Devlet Hastanesi için tahsis edilen yerde incelemelerde bulundu. Sağlık Bakanlığınca yapılacak olan hastaneyle ilgili çalışmaların titizlikle yürütüldüğü belirtildi.

TURHAN ŞİMŞEK: “ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ”
Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, kırsal mahalleler için büyük önem taşıyan tarla yollarının bakımını yaptıklarını açıkladı. Başkan Şimşek, “Karacalar Mahallesinde Ova Yolu (Döşeme Yol) olarak bilinen yıllardır kapalı olan yaklaşık 1,2 kilometre uzunluğundaki yol Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemizin ortak çalışması sonucunda açılmıştır, Yola malzemeli bakım yapılarak çiftçilerimizin tarlalarına ulaşmaları sağlanacaktır. Savaştepe Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin yanındayız” dedi.

ÇEVRE YOLU AYDINLATILDI
Belediye Başkanı Turhan Şimşek’in girişimleriyle geçtiğimiz haziran ayı içerisinde 3.5 km uzunluğundaki Savaştepe Çevre Yolu’nun orta refüj aydınlatma direklerinin dikilme çalışmaları başlamıştı. Başkan Şimşek, “Buradaki hat tamamlanarak enerji verilip devreye alınmıştır. Halkımıza hayırlı olsun. Bizlere bu konuda destek olan Enerji Bakanımıza, Bakan Yardımcılarımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Savaştepe UEDAŞ İşletme Şefliğine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.