Balıkesir Güleçler Metal Hurda Sanayi’nın sahibi işadamı İsmail Güleç, Gümüşçeşme Mahallesinde Roman vatandaşlara geleneksel iftar yemeği verdi. 1.500 kişilik Roman vatandaşın katıldığı iftar sofrası renkli ve neşeli geçti.

ROMANLARIN AĞABEYİ..
50 YILLIK GELENEĞİ DEVAM ETTİRİYOR
Güleçler Metal Hurda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin sahibi İsmail Güleç, 50 yıl önce merhum babası İsmail Güleç’in başlattığı iftar geleneğini hiç bozmadan devam ettiriyor. Balıkesir’deki Roman vatandaşların ağabeyi, onların sevip saydığı işadamı İsmail Güleç önceki akşam Gümüşçeşme Mahallesi’nde Altı Nolu Sağlık Ocağının yanındaki büyük alanda tam 1.500 kişilik iftar sofrası kurdu. Yüzlerce Roman vatandaşın ailece katıldığı iftar yemeğine, işadamı İsmail Güleç’in her kesimden yakın dostları da katılım gösterdi.

SEMA GÖSTERİSİ BEĞENİLDİ
Öte yandan, Gümüşçeşme Mahallesindeki Roman iftarında sema gösterileri de yapıldı. Sokak iftarında uygun bir alana hazırlanan platformda iki semazen tasavvuf müziği eşliğinde sema ettiler. İftara katılan yüzlerce davetli semazenlerin gösterisini huşu içerisinde beğeniyle izledi. Organizesyonun ev sahibi olan hayırsever işadamı İsmail Güleç, her yıl ramazan ayında geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğini bu ramazanda da gerçekleştirmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek katılan herkese teşekkür etti.

Yorumlar
Yorum Yazmak İçin Tıkla