Adı Galatasaray ve Trabzonspor gibi dev takımlarla anılan Rahmi Anıl Başaran, 20 yaş altı gençlere uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle evinden çıkamıyor.

Kırmızı beyazlıların 27 Mart 2000 doğumlu golcüsü Rahmi Anıl Başaran, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle çalışmalarını Susurluk’ta bulunan evinde sürdürüyor.

Galatasaray ve Trabzonspor gibi büyük takımların takibinde olan Rahmi Anıl Başaran, kendisi için müthiş giden bir sezonun koronavirüs nedeniyle oynanamamasının üzüntüsünü yaşıyor.

Master Media’ya açıklamalarda bulunan genç golcü, “Tam formumu yakalamışken, kendimi iyi hissettiğim bir dönemde liglere ara verilmesi benim için kötü oldu” dedi.

Çalışmalarını evinde sürdüren Rahmi Anıl, “ Formda kalmaya çalışıyorum. Verilen ara benim için büyük bir sorun. Bireysel olarak yaptığım çalışmalarla seviyemi korumak istiyorum. Her oyuncu büyük takımda oynamak ister. Süper Lig’de oynamak, özellikle de ismi geçen büyük kulüplerde oynamak tabiki isterim. İnşallah yazılıp, çizilenler doğru çıkar ve hayal ettiğim transfer gerçekleşir” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, Rahmi Anıl Başaran’a iyi teklifler geldiğini ve genç oyuncu için belirledikleri bonservis bedelinin 400-500 bin Euro olduğunu belirtmişti.

Bu sezon kırmızı beyazlı formayla 23’ü ilk 11’de olmak üzere 27 maça çıkan Rahmi Anıl Başaran 7 gol ve 1 asistle oynadı. Rahmi 1956 dakika ile en fazla süre alan genç oyuncu oldu.

5 GENÇ EVDEN ÇIKAMIYOR

20 yaş altı gençlere uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle kırmızı beyazlı formayı giyen 5 oyuncu evinden çıkamıyor. 2003 doğumlu Enes Karabulut, 2002 doğumlu Emirhan Çakır, 2001 doğumlu Yiğithan Kır ve Emir Dede ile 2000 doğumlu Rahmi Anıl Başaran çalışmalarını evlerinde sürdürüyor. Sokağa çıkma yasağının ne zaman sona ereceği ise bilinmiyor.