Edremit ilçesinde 3 okulun hazırladığı projeler Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Edremit ilçesinde 3 okulun hazırladığı projeler Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.  

Edremit’te “Gönüllülük” temasını temel alan 3 okula ait projeler Gençlik ve Spor Bakanlığından 5000-20000 TL arası hibe alacak.

OKULLAR VE PROJELERİ
Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiye göre; Hamiyyet Ferudun Sözen Özel Eğitim Uygulama Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Handan Akgün koordinatörlüğünde hazırlanan “Spor İle Aramda Engel Yok” projesi 16.500 TL, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice Çam koordinatörlüğünde hazırlanan “Asım’ın Nesli Edebiyat Grubu” projesi 18.500 TL, Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yasemin Olpak koordinatörlüğünde hazırlanan “Hayat Sanatla Güzel” projesi ise 16.000TL destek almaya hak kazandı.

Desteklerle ilgili konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, “Edremit olarak projelerde iyi bir yerdeyiz. Güney Marmara Kalkınma Ajansından toplamda 1.300.000 TL hibe alarak üç atölye kurduk. Yine TÜBİTAK projelerinde de ciddi başarılar elde ettik. 2018’de Türkiye birinciliği; 2019’da Bursa Bölge finallerinde ortaokullarda iki birincilik, iki üçüncülük; liselerde iki birincilik, Türkiye finallerinde de bir teşvik ödülü aldık. Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında da bu yıl etkili projelere imza attık. Geçen yıl destek alan bir projemiz varken, bu sayıyı bu yıl üçe çıkardık. Bu kayda değer başarılarda emeği geçen koordinatör öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ