.Son günlerde adı Fenerbahçe ile anılan genç stoper Oğuzhan Çapar’a Süper Lig ekibi Gençlerbirliği de talip oldu.

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Ersun Yanal, stopere iki isim transferi istedi. Bu isimlerden biri ilk 11 için, diğeri ise rotasyon için olacak. Rotasyon için transferi istenen isimler arasında Balıkesirspor’un genç stoperi Oğuzhan Çapar da var.

Zanka ve Adil Rami’den memnun olmayan Yanal, Sadık’ın da sezonu kapatmasıyla birlikte Serdar Aziz’le beraber oynayabilecek, diğeri ise rotasyonda yer alacak iki stopere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şu anda pek çok aday var. Atalanta’da tutmayan Simon Kjaer, her dönem gündeme gelen Juan Jesus, Martins Indi ve Mangala gibi isimlerle görüşmeler devam ediyor. Ancak stoper transferi Zanka ve Rami’nin durumlarına göre netleşecek.

BİRİ BAL-KESLİ DİĞERİ ESKİ BAL-KESLİ

Fenerbahçe'de stoper rotasyonunda kullanılmak üzere iki isim öne çıktı. Birisi Denizlispor’dan Oğuz Yılmaz diğeri ise Balıkesirspor’dan Oğuzhan Çapar. Öncelikle Rami ve Zanka işini hallettikten sonra bu iki isimden birisi için çalışma yapılacağı öğrenildi.

GENÇLER’DEN RESMİ TEKLİF

Devre arası transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Oğuzhan Çapar’a Süper Lig’in deneyimli kulüplerinden Gençlerbirliği talip oldu. Menajeri Cihan Kılıçlı tarafından resmi teklif gönderilen Oğuzhan Çapar, mukavelesini tek taraflı fesih edip bedelsiz olarak transfer olma hakkına sahip.

ÇAPAR MAÇ KAÇIRMADI

Oğuzhan Çapar, sezonun ilk yarısında Andrija Vukoviç ile birlikte maç kaçırmayan iki oyuncudan biri oldu. Oğuzhan Çapar 17 maçın tamamında 90 dakika süre alırken 2 de asist yaptı.