Evde tek başına vakit geçirirken sıkılanlar için pek çok verimli aktivite bulunuyor. İş ve arkadaş ortamının kalabalığından sıkılıp biraz yalnız kalmak istiyor olabilirsiniz, inanın bu çok doğal! Stres, şehir kalabalığı, yüksek gürültülü ortamlar bazen motivasyonumuzu düşürüp, enerjimizi çekiyor olabilir. Tam da böyle zamanlarda kaliteli vakit geçirebilmek için pek çok aktivite önerisi bulunuyor.

Meditasyon yapın: Evde sıkılınca ne yapılır? Bu soruya bizce en güzel yanıtlardan biri meditasyon olacaktır. Meditasyon sizi hem stresten uzaklaştırır hem de iç sesinizle bağ kurmanıza yardımcı olur. Siz de evde yalnız kaldığınızda biraz sakinleşmek ve dinlenmek isterseniz mutlaka evde meditasyon yapmayı deneyin deriz. Üstelik meditasyon esnasında düşüncelerinizi daha dikkatli duyabilir ve özümseyebilirsiniz.

Bol bol okuyun: Evde sıkılınca yapılacak aktivite arayanlar için rafınızda duran kitaplar sizleri bekliyor! Hemen vakitsizlikten ertelediğiniz kitaplardan birini açın ve yeni bir serüvene atılmanın keyfine varın. Unutmayın her kitap yeni bir maceraya kapı aralar. Ruh halinize göre seçtiğiniz kitabın yanına şöyle lezzetli bir kahve hazırlayın ve ayaklarınızı uzatıp kitabınızın keyfini çıkarın.

Kişisel bakımınıza zaman ayırın: Uzun zaman sonra evdesiniz ve vaktiniz var! Hemen maskeler hazırlansın, bakımlar yapılsın ve ojeler sürülsün! Evde olmanın en güzel yanlarından biri uzun uzun cilt bakımına vakit ayırabilmek olmalı! Kendinize ayırdığınız bir gün inanın size çok iyi hissettirecek! Bu arada enerjik bir playlist eşliğinde duşunuzu almayı da ihmal etmeyin!

Mutfakta yeni lezzetler deneyin: Hemen yeni tarifler araştırılsın ve mutfağa girilsin! Yepyeni tarifler denemek hem heyecan verici hem de lezzetli bir deneyime kapı açabilir. Evde yalnızsanız ve sıkılıyorsanız lezzetli bir tatlı hazırlamak sizi mutlu edecektir.

Gardırobunuzu düzenleyin: Evde yalnız kalınca sıkılanlardansanız hemen ayağa kalkın ve giyinme odanıza gidin! Gardırobunuzda uzun süredir bekleyen ve asla giyilmeyen kıyafetleri bir kenara ayırmanın vakti geldi öyle değil mi! Böylece hem gardırobunuz sadeleşecek ve kombin yaparken size kolaylık sağlayacak hem de kullanılmayan kıyafetler değerlendirilmiş olacak! Dilerseniz kıyafet kumbaralarına kıyafetlerinizi atabilir ya da giyim markalarının indirim çekleri karşılığında kullanmadığınız kıyafetlerin değişimini yapabilirsiniz.

Karaoke gecesi yapın: Evde sıkılınca yapılacak en keyifli aktivitelerden biri karaoke yapmak olabilir. En sevdiğiniz şarkıları açın ve güzel atıştırmalıklar hazırlayın! Geriye sadece çılgınca dans etmek ve şarkıya eşlik etmek kalıyor.

Yoga deneyimleyin: Dengeli ve iyi hissetmek için evde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri yoga pratiği yapmak olabilir. Yoga yapmak stresi büyük ölçüde azaltırken aynı zamanda size konforlu ve güvenli bir alan sunar. Evde yalnızken sıkılanlardansanız siz de yoga pratiğini deneyimleyebilirsiniz. Üstelik düzenli yoga yapmanın kalp ve ruh sağlığına pozitif etkileri bulunuyor.

Hayal panosu hazırlayın: Dilediğiniz, hayal ettiğiniz şeyleri bir panoda görselleştirerek görmek manifest etmenizi kolaylaştıracak ve dileğinizi güçlendirecektir. Bizden söylemesi…

Yeni bir dil öğrenin: Böylece yeni ülkelere seyahat ettiğinizde dil engeline takılmadan seyahatlerinizin tadına varabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Günlük Tutun: Sabah uyandınız, yeni taptaze bir gün sizi bekliyor. Güne defterinizi açıp, o gün uyanır uyanmaz hissettiklerinizi yazarak başlayabilirsiniz. İnanın sizi daha rahat, arınmış ve yüksek enerjili hissettirecek. Evde yalnızken yapılacak en güzel aktivitelerden biri günü planlamak ve hissettiklerinizi kayıt altında tutmak olabilir. Böylece geriye dönüp baktığınızda geçirdiğiniz günü ve anıları tekrar anımsayabilirsiniz.