Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında Balıkesir’den 28 firmanın yer alması bizleri onurlandırdı” dedi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması” ile ilgili bir açıklama yapan Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Yönetim kurulu Başkanı Nazmi Yarış, Balıkesir adına gururlu olduklarını söyledi. Başkan Yarış, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması’na göre Balıkesir Sanayi Odasına kayıtlı 28 firma listede yer aldı. Geçen sene ilimizden 23 firmanın yer aldığı İSO ilk 500 listesine bu sene 28 firmamızın yer alması bizleri onurlandırdı” dedi.
 

BSO Başkanı Nazmi Yarış, 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ile ilgili değerlendirmesinde, BSO üyesi 28 işletmenin İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girme başarısı gösterdiğine dikkat çekti. Yarış, “Listeye giren her bir üyemizi tebrik ediyor, ülkeye olan katkılarının, üretimlerinin artarak devamını diliyorum“ diye konuştu.

 

İLK 500’DEKİ 28 FİRMA

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan Balıkesirli 28 firma şunlar;
Enerjisa Enerji Üretim A.Ş,, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic.A.Ş., Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., ,Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş., Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., Cargill Tarım ve Gıda San. Tic. A.Ş., Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş., Limak Çimento San. ve Tic. A.Ş., Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler San. ve Tic. A.Ş., Tarım Kredi Yem San. ve Tic. A.Ş., Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş., Başhan Tarımsal Ürünleri Pazarlama San. ve Dış Tic. A.Ş., Sofra Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş., Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş., Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş., Savola Gıda San. ve Tic. A.Ş., Yarış Kabin San. ve Tic. A.Ş., BAGFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş., Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş., Bupiliç Entegre Gıda San. Tic. A.Ş., Tarımkredi Birlik Tarım Ürünleri Hayvancılık Ambalaj Petrol Nakliyat İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş., Tukaş Gıda San. ve Tic. A.Ş., Teksüt Süt Mamülleri San. ve Tic. A.Ş., Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş., İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş., Assan Gıda San. ve Tic. A.Ş., Gesbey Enerji Türbini Kule Üretim San. ve Tic. A.Ş.”
HABER MERKEZİ