DEVA Partisi Balıkesir’de teşkilatlanma çalışmalarına başladı. Partinin sosyal politikalar kurul başkanı da olan Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, Balıkesir’de 1 veya birbuçuk ay içerisinde teşkilatlanmış olacaklarını açıkladı.

BALIKESİR İL BAŞKANI HAFTAYA BELLİ OLACAK
Basın mensuplarının sorularını cevaplayan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, Balıkesir’de veri tabanında kaydı bulunan herkesle tek tek görüştüklerini, dün de üye ve gönüllüler ile bir araya gelerek yüz yüze görüşme gerçekleştirdiklerini anlattı. Elif Esen, “Balıkesir’de gönüllüler ile buluşup görüşlerini aldık. Biz dosyalarımızı hazırladık. CV’lerini aldık değerlendirdik. Swot analizlerini yaptık. Buradaki görüşmelerimizden sonra hazırlayacağımız raporu önümüzdeki hafta (3 il için; Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir) genel merkezimize Teşkilatlanma Başkanımız Sayın Nihat Ergün’e sunacağız. Her ilden 3 kurucu adayı olacak. Birisinin kadın, birisinin genç olmasını çok önemsiyoruz. DEVA bir genç hareketi. Bu 3 kurucu üye Ankara’ya gelip mazbatalarını alacaklar. İçlerinden bir tanesi (o belli değil) İl Başkanı olacak” dedi.

İL TEŞKİLATI 1 AY SONRA HAZIR
Balıkesir’de bir veya birbuçuk ay içerisinde İl teşkilatının kurulmuş olacağını açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, ”Bizim genel merkeze önerdiğimiz diğer ikisi Balıkesir İl Merkezinde İl Başkanlığının kurulması ve teşkilatlanmayı hazırlayacaklar. Teşkilatlanmada kriterlerimiz var. Öncelikle il başkanı seçilecek kişinin kendi ilinde sevilen sayılan olumlu bir kişi olması gerekiyor. Ne iş yapıyorsa o işini iyi yapan birisi olsun. Bir de çok parti değiştirmemiş olabilir.  Etik, ahlak, hak, demokrasi, özgürlükler ve liyakat; Bu çerçevede İl Teşkilatımız Balıkesir özelinde bir-birbuçuk ay içerisinde kurulacaktır” açıklamasında bulundu.

Ahmet Edip Uğur ile ilgili bir soruyu da cevaplayan DEVA Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, “Ahmet Edip Uğur bey kurucu üyedir. Kıymetli kurucumuz farklı illerin teşkilatlanmasından sorumlu olduğu için burada değil” dedi.