11 Mart 2020'den beri ülkemizde COVİD-19 vakaları görülmeye, artmaya, ve ölümlere sebep olmaya başladı.

Koronavirüs'ten korumamız vaka artışlarına, ölümlere sebep olmamanız adına herkesin maske takması zorunlu hale geldi.

Sevdiklerimizin sağlığı için temasta bulunmamız ve maskesiz bulaşabilecek en ufak öksürme ile hava karışan bakteri, koronavirüs gibi karşınızdaki kişiye bulaşmasını istemediğimiz salgın hastalıklardan korunmak açısından maske takmalıyız.

Fakat ilk başlarda herkes bu konuda çok titiz ve dikkatli olmasına rağmen gün geçtikçe sadece kendi sağlığını önemseyen insanlarla birlikte vaka sayıları artmaya başladı.

Çevrenizde, geçtiğiniz sokaklarda, kafe, çarşı, pazar önlerinde hatta kendi evinizin önünde bile sadece kendi sağlığını önemseyen insanları görebilirsiniz.

Şu anda Balıkesir, Türkiye ve tüm dünya zorlu bir dönemden geçiyor can kayıpları yaşanıyor acılar çekiliyor, görüyorum ki her gün bu virüsten korunmak için birçok şey söyleniyor.

Neredeyse her kapı ve duvar da uyulması gereken kurallar yazıyor fakat birçok kişi kullanılmış olan maskeleri sokaklara atıyor, kafelerde, lokantalarda masa üzerine bırakıyor ne kadar acı.

Birde yerlere atılan maske konusu var.

Kimse sizin kullanıp bakterilerinizi bıraktığınız maskeleri yerden toplamak zorunda değil. Buna çöpçüler de dahil.

Sokaklarımızın temiz kalması için çalışan görevliler günde kaç tane kullanılmış maske topluyor bir düşünün.

Kimse bunu yapmak zorunda değil!

Kimse sağlına başkalarının sağlığı için göz yummak zorunda değil.

Biz bu kadar dikkatsiz olmaya devam edersek daha çok sevdiklerimizi kaybetmeye başlayacağız dikkat etmezsek bence asla bu dönemi atlatamayacağız.