CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Cumhuriyet Halk Partisi’nin “A takımı” olarak tanımlanan Merkez Yönetim Kurulu’nda tekrar yer alırken; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; “Yerel yönetimlerde bir marka haline gelen Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin sayısını daha da artıracağız. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin herkesi kucaklayan; vatandaşın derdine derman olan sosyal, halkçı politikalarını daha da çoğaltacağız” diye konuştu.

YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU OLACAK

Seçimlerin ardından parti teamülü gereği Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğinden istifa eden Ahmet Akın, yeni dönemde tekrar MYK üyesi oldu. 2020 yılındaki 38. CHP Olağan Kurultayı’nın ardından Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Akın, yeni dönemde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek. Ahmet Akın, CHP’nin 2024 Yerel Seçimi ve partinin kurultay sürecinde MYK bünyesinde görev yapacak.

“HALKÇI POLİTİKALARI ÇOĞALTACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdiriyle Merkez Yönetim Kurulu bünyesinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevimi sürdüreceğim. 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2019 yılındaki başarısını artırmak için çalışmalarımıza başladık. Yerel yönetimlerde bir marka haline gelen Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin sayısını daha da artıracağız. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin herkesi kucaklayan; vatandaşın derdine derman olan sosyal, halkçı politikalarını daha da çoğaltacağız. Bütün belediyelerimiz; kentlerimizde çocuklarımızın geleceği; gençlerimizin umudu; yaşlılarımızın rahatı için örnek uygulamaları hayata geçirmeye devam edecek. Hiçbir ayrım yapmadan 85 milyon vatandaşımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bu süreçte iktidarın bütün hukuk tanımaz uygulamaları ve baskılarına rağmen belediyelerimiz vatandaşlarımızın yanında durmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. Ömer Faruk ALA