CHP’de yeniden İl Başkanlığına seçilen Serkan Sarı, kongre süreçleriyle birlikte CHP’nin iktidar yürüyüşünün başladığını söyledi. Sarı; “Yürüdüğümüz yol iktidar yolu” dedi.

CHP’nin 37’nci Olağan Seçimli Kongresinde en yakın rakibine 74 oy fark atarak yeniden İl Başkanlığına seçilen Serkan Sarı, partisinin bundan sonra izleyeceği yol haritasını MASTERMEDİIA’ya anlattı.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, bir önceki dönemde yaptıkları hataları bu dönemde yapmayacaklarını hedeflerinde başarı, yerelde ve genelde iktidar olmak olduğunu ifade etti. Başkan Sarı, “Tarihi katılımlı bir kongre gerçekleştirdik. Tarihi bir coşku, tarihi bir heyecan vardı.  Artık önümüzdeki dönemde hep birlikte CHP’yi iktidara taşıyacak çalışmaları yapmak üzere yola çıktık. Yürüdüğümüz yol iktidar. CHP’yi yerelde ve genelde iktidar yapmak için bugün itibariyle çalışmalara başladık. Gençlerimizle, kadınlarımızla, Cumhuriyete sevdalı halkımızla beraber mücadelemizi geleceğe taşıyacağız. Umudumuzda yüksek heyecanımızda yüksek bunu başaracağımıza olan inancımızda var. Yönetimlerde değişimler oldu. Daha çok çalışma grubu adı altında toparladığımız 60’a yakın bir grubumuz var. Bu grubumuzun bir kısmı yönetimlerde yer aldı diğer kısmı ise dışarıdan destek vermeye devam ediyor.  Biz samimi dille ortaklaşa bir dil yarattık. Yönetimde olup olmama gibi bir çabamız yok. Güzel ve gönülden çalışan bireysel ikballerden daha ziyade toplumsal ikballeri önemseyen bir yönetimle önümüzdeki dönem çalışmalarımıza devam edeceğiz“ dedi.

YENİ DÖNEM PROJELERİ
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, yeni dönemde partiyi genişleyen bir yapıda çalışmalarını sürdüreceklerini ve parti içinde açacakları eğitimler ile yeni liderler çıkaracaklarının yeni önderleri eğiteceklerini açıkladı. Sarı, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Önceki dönemden önemli tecrübeler edindik. Cumhurbaşkanlığı seçimi, yerel seçim ve milletvekili seçim sürecini yürüttük. Bunların hepsi kıymetli deneyimler kazandırdı bizlere. Burada eksiklerimizi, yanlışlarımızı, hatalarımızı görme fırsatı yakaladık. Gelecekte bu hataları azaltan ve başarıyı merkeze alan yola çıktık. Partimizi genişleyen bir yapı ile örgütlemeyi planlıyoruz. Liderler akademisi ile parti içinde yeni liderler geleceğe dair yeni önderler yetiştirmeyi planlıyoruz. Büyüyen, gelişen ve genişleyen bir CHP göreceksiniz yeni dönemde” dedi. İLKAN TOPRAK