Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı olan lokmacı esnafı AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey’in sayesinde işbaşı yaptı. Balıkesirli lokmacılar işyerlerinin Canbey’in çabasıyla açılması sonucu milletvekiline teşekkür etmek için şehrin dört bir yanında Canbey ve merhum babası için lokma döküp vatandaşlara dağıttılar.

CANBEY’İN KÖYÜNDE LOKMA DÖKTÜLER
Balıkesir’in tanınmış lokmacılarından Lokmacı Ali Usta Milletvekili Canbey’in köyü olan İvrindi Akçalören’de lokma hayrı yaptı. Lokmanın bir Balıkesir geleneği olduğunu söyleyen Orhan Karaca, “Pandemiden sonra birçok iş yeri açıldı. Ama lokma esnafı açılmadı. Çabamız sonuç vermeyince konuyu sayın vekilimize ilettik. Devreye girdi, uğraşları sonucu Balıkesir Valiliği genelgesiyle kalabalık olmayan noktalarda yapılması şartıyla mesafe ve kurallara uyularak lokma döküm hayır işlerinin yeniden başlamasına izin verildi. Biz de Balıkesirli lokmacılar olarak iş yerlerimizin açılmasında sağladığı katkılar nedeniyle Milletvekilimiz Canbey ve merhum babası Ali Rıza Canbey’in adına lokma dökerek teşekkür etmek istedik” dedi.

“VEKİL OLARAK GÖREVİMİZİ YAPTIK

Meclis çalışmaları nedeniyle Ankara’da bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, lokma esnafına yaptıkları hayır için teşekkür etti. Canbey, “Lokmacılar bana sorunlarını iletti. Ben de iktidar vekili olarak sorunun çözülmesi için harekete geçtim. Sağ olsun yeni Valimiz konuya ilgi göstererek bir genelge yayınladı ve esnafımız kepenk açtı ve geneldeki kurallara uyarak çalışmaya başladı. Ayrıca bundan böyle lokma hayrı gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız lokmacı esnafımız vasıtasıyla lokma döktürebilirler. Bugün merhum babam adına lokma dökülmesi ise beni son derece mutlu etti. Ayrıca köyümde bu tarz bir organizasyon yapılması beni onura etti. Emeği geçen tüm lokmacılara teşekkür ederim” dedi.