Balıkesirspor’da Kulüp Başkanı Kadir Dağlı, Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Demiraslan ve Asbaşkan Sefer Coşkun’la birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirdi. Toplantıda Bal-Kes’in toplam borcunun 46 milyon 267 bin lira olduğu açıklandı.

Basın toplantısında kulüpten ayrılan oyunculara yönetim olarak ödedikleri para ve alacaklarını rakamsal olarak açıklayan Ekol Hastanesi Balıkesirspor Kulüp Başkanı Kadir Dağlı, zor dönemde giden oyuncuları eleştirdi. Sosyal medyada oyuncuların yaptıkları tüm açıklamalarda taraftara ve şehre teşekkür ederken yönetimden hiç bahsetmeyen oyunculara da tepki gösterdi.

 

KİMSE DELİĞİ KAPATMIYOR

 

Başkan Dağlı, yaklaşık 2 saat süren basın toplantısında özetle şu ifadelere yer verdi: “Futbolcularımızı çok fazla eleştirmek istemiyorum. Ama kimse yanlış anlamasın geminin en ufak su aldığını gören atladı. Kimse deliği kapatalım diye bizden ricada bulunmadı. Daha bunun üstüne biz gidiyoruz başkanım, gidiyoruz. Sosyal medyadan yazdıkları yazılar çok komik.  Futbolcular bana hep şunu bahane ediyor ailemi düşünmek zorundayım. Abi 5 yıl boyunca aileni neyle geçindirdin? Burayla geçindirdin. Yani son 6 ay para alamadın diye mi Balıkesirspor’u terk etme gereksiniminde bulundun. Parayı da aldılar. Balıkesirspor’a herkes teşekkür etmiş ama zor sürece gelen gemiyi terk etmiş.

5 milyon alacağı olan futbolcu 1 milyon alırda 4 milyon içerde bulunuyorsa ben tamam ya bu adam gerçekten haklı derim. Ben şu rakamlara göre kimsenin haklı olduğunu görmüyorum. Bizim fedakarlık yaptığımız işlere bu rakamlar çok komik” dedi.

 

TİCARİ HAYATIM BİTEBİLİRDİ

 

Kulübün benzinlik projesi hakkında da bilgi veren Başkan Dağlı, askı sürecinden inen benzinlik projesine tüm partilerin, belediyenin ve valiliğin destek verdiğini söyledi. Söz konusu benzinlik için yatırımcıdan 1,5 milyon aldığını doğrulayan Dağlı, bu parayı bankaya verdiği kendi özel çeklerini ödemek için verdiğini ifade etti. Benzinlik projesiyle ilgili konuşan Dağlı: “Balıkesirspor’un yaşaması için bir paraya ihtiyacımız var. Benzinlik Aralık’ın 21’inde bitiyordu ve biz yatırımcıdan 2,5 milyon TL para alacaktık. Bu rakamda EPDK bir değişiklik yapmış artık benzin istasyonları bayrak parası vermiyormuş bize parayı verecek adamda sözünü yememek için “Başkanım biz 2,5 milyon liraya anlaşalım” dedi. Tamam dedik. 1,5 milyon gelecek diye bende kendi şahsi çeklerimi bazılarına formacıya turcuya kadar vermiştim. Onların ödemesi ayın 30’unda benim bu parayı yatırımcıdan almam lazım. Yatırımcı o gün bize para değil 1,5 milyon liralık evrak verdi. Çek gönderdi. Bu çekleri bankada kendi çeklerim ile takas ettirdim.  

Yoksa şahsi çekim yazılacaktı. Şahsi çekim yazıldığı anda ise benim ticari hayatım biter. Yatırımcı bize güvendi. Ama ben Balıkesirspor Kulüp Başkanıyım, benzinliğin ruhsatını ben vermiyorum. Yarın öbür gün kim bundan sorumlu Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Başkan Vekilimiz sorumlu. Yasin başkan yatırımcıyı arayarak “Projenin arkasındayız sorunumuz yok. Sen büyüklüğünü yap” dedi. Adam bize çeklerini verdi ben bankaya verdim kendi çekleri aldım. Bir nevi ödenmiş sayıldı.

1,5 milyonluk çek bu takımın transferini ya da futbolculara yetmezdi neden bu 1,5 milyon 6 aydan beri benim futbolcuya verdiğim çeki bozdurdu futbolcu. Ben geçen senenin tur parasını ödedim 367 bin lira. Kampa bizi almıyorlardı kampın parasını ödedim. Benzinlik işi aksayınca bizim ödemelerimizde aksadı” dedi. Başkan Dağlı, sosyal medyada çıkan ‘Başkan 1.5 milyonu ne yaptın’ sorularına ‘Villa aldım, eski başkanlar gibi olsam herhalde uçak alırdım’ diyerek göndermede bulundu.

 

BORÇ 46 MİLYON 267 BİN LİRA

 

Toplantıda konuşan Asbaşkan Sefer Coşkun ise Ekol Hastanesi Balıkesirspor’un bugün itibariyle toplam borcunun 46 milyon 267 bin lira olduğunu ifade etti. Coşkun; “Sezon sonunda Balıkesirspor’un toplam borcu 53 milyon 34 bin lira. TFF’den gelip Akar dosyasına yatan parayı düşersek kulübün borcu 46 milyon 267 bin lira. Bugün itibariyle. Ne kadarmış bize devredilirken, 46 milyon 87 bin lira. Arada 130 bin lira civarında fark var. Ama şunu da unutmayalım. Bizim hazırladığımız borç listesinde Akar’ın alacağı borç görülen son faizleri hariç 13 milyon 750 bin lira. 46 milyon içerisinde görülen Akar’ın alacağı ise 10 milyon 741 bin lira. Yani Akar dosyasında bugüne kadar gelen 3 milyon faiz bunun içerisinde hesaplanmış durumda. Kulüp ekstra bir borçlandırma yapılmamış. Bir taraftan faiz işlerken bir taraftan kur bizi zorlarken biz kulübün borcunu stabil tutarken hatta 3 milyon aşağıya çekmişiz böyle bir gerçek var” dedi.

 

VUKOVİC’E OLAN BORÇ 300 BİN LİRA

 

Son olarak sezon başında Balıkesirspor’un küme düşmemesi için kulübe borç para veren Hırvat kaleci Andija Vukovic’e olan borç hakkında bilgi veren Başkan Dağlı, kulübün kalecisine halen 300 bin lira borcu olduğunu açıkladı. Dağlı, Kaleci Vukovic’in borcuyla ilgili şu bilgileri verdi: “455 bin lira bize vermiş olduğu borç paranın 155 bin lirası kendisine primler haricinde borç alınan paranın miktarı 455’in 155’i ödendi. 300 bin lira Vukovic’in kulübe verdiği paradan dolayı alacağı var ve şunu söylüyor başkanım durumunuz oldukça bana ödeyin, eşit davranın diyor buda çok takdir edilecek bir durum” dedi.