Birçok hayvan sever, hem bakımı açısından hemde kendi ev ortamlarının müsait olmaması yada yaşantılarının yoğun olması nedeniyle köpekten çok kedi sahiplenenir.
sokaktan sahiplenilen yada yavruyken evlere alınan birçok kedi bulunmakta ve birçok evde birden fazla kedi bulanmakta.
Bununla birlikte üremeleride olası bir durum fakat bir tekir kedi bir doğumda çok fazla sayıda yavru dünyaya getirdiği için yavrular büyüdüğünde kimisi sahip bulabilsede hepsi aynı oranda şanslı olamıyor.
Ev ortamında doğmuş ve belli bi döneme gelmiş yavru kedilere bakamayacaklarını düşünen birçok kişi bu yavruları sokağa atmakta ve ne yazıkki ev içerisinde alışık oldukları yaşantı dışarıda yok.
Avlanmayı, nasıl su bulucağını, nereye sığınıcağını ve neylerden korunması gerektiğini bilmeyen yavruların birçoğu hayatlarını kaybediyor bunun önüne nasıl geçilir bilemem ama sizinde bir katkınız olmalı örneğin çevrenizde evinde kedisi olan en az bir kişi mutlaka vardır.
Yavrularından birine siz bakabilirsiniz yada yaşadığınız bölgenin sahiplendirme sitelerinde birçok tatlı ve masum kedi bulanmakta onları ölüme, hastalığa, korkuya bırakmaktansa size dost ve eğlence olabilicek bir canlıyı kurtarabilirsiniz.
Saygılarımla.