Basın İlan Kurumu (BİK), Covid-19 salgınına karşı ülkemiz genelinde yürütülen mücadelede basın mensuplarına yerli üretim olan borel dezenfektan dağıtımına başladı.

Basına yönelik aldığı destek kararlarıyla yazılı basının rahat bir nefes almasına katkı sağlayan Basın İlan Kurumu, pandemi günlerinde mesleğini zor şartlar altında sürdüren Balıkesir’deki fikir işçisi statüsündeki basın mensuplarına yerli ve milli üretim olan dezenfektan dağıtımı yaptı.

Yerli üretim el dezenfektanı Borel, Balıkesir Kurum Şube Müdürlüğü aracılığıyla il genelindeki resmi ilan alan 37 gazetenin çalışanlarına dağıtılmaya başlandı.  Şube Vekili Işık, “COVID-19’la mücadelede dezenfektan kullanımı büyük önem arz ediyor. Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımıyla üretildi. Antibakteriyel ve antifungal özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen borlu el dezenfektanımız, içeriği sayesinde ellerin nemliliğini koruyor ve cildin tahriş olmasını önlüyor. Böylece üst dokusuna zarar vermeden cildimizi dıştan gelecek etkilere karşı koruyor. Bu zor dönemde gazetecilik mesleğini icra eden arkadaşlara hijyen desteği sağlamak adına kurumumuz genel müdürlüğünden borel dezenfektanların dağıtımına başladık” şeklinde konuştu.