Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından Balıkesir’e tüm ilçeleriyle yeni bir vizyon ve çehre kazandıracak projelerini Bigadiç’teki hemşehrileriyle paylaştı.

GÜNEYİN YILDIZI BİGADİÇ
Balıkesir’i 3 farklı ekonomik bölgede geliştireceklerini söyleyen Yücel Yılmaz, “Balıkesir verimli topraklarıyla tarım demektir. Güney’in yıldızları İvrindi, Savaştepe, Altıeylül, Karesi, Kepsut, Bigadiç, Sındırgı, Dursunbey lojistik, tarım ve termal turizm kimliklerini üstlenecek.

Balıkesir’e doğrudan 6.5 MİLYAR TL’lik yatırım gelecek. Ülke ölçeğindeki sanayiler Balıkesir’e kuruluyor. Bizim görevimiz yatırım yapacağım diyen her babayiğidi kucaklamak, sorunlarını çözmek ve bürokrasisini azaltmak olacak. Balıkesir’imizde tüm bu yatırımlarla doğrudan ve dolaylı toplam 108 bin kişilik istihdam planlıyoruz. Bigadiç ile birlikte Balıkesir’in her yerindeki gençlik bu turizm merkezlerinde çalışacak. Bigadiç, doğa turizmi, termal turizm ve sağlık turizminin ülke çapındaki merkezlerinden biri olacak” dedi.

BİGADİÇ’E ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİ KURULACAK
Tarımıyla olduğu kadar hayvancılığıyla da Türkiye’nin gözde bölgesi olan Balıkesir’in Altıeylül ve Bigadiç ilçelerinin 80 bin büyükbaş hayvan ile Balıkesir büyükbaş hayvan varlığının en fazla olduğu iki merkez olduğunu hatırlatan Yücel Yılmaz, “Altıeylül ile Bigadiç ilçelerimizde Organize Hayvancılık Bölgeleri kuracak, kümelenmeyi sağlayarak düşük maliyetlerle et ve süt üretimi gerçekleştireceğiz. Bedava veterinerlik hizmeti vereceğiz. Büyükbaş hayvan işi ile uğraşan köylümüz bu bölgelerde yatırımını yapacak, Balıkesir daha ucuz et yiyecek” müjdesi verdi.

YILMAZ: “ÇİFTÇİYE ALIM GARANTİSİ VERECEĞİZ”

Yücel Yılmaz, “Balıkesir’in köylülerini tarım destek kooperatifiyle beraber, tıbbi ve aromatik bitkiler dikimini destekleyerek, bu ekimi yapan çiftçilerimize alım garantisi vereceğiz. Çiftçimize katma değerli üretim yaptıracağız ve çiftçilerimize ücretsiz desteklerimiz devam edecek. Balıkesir’e Türkiye’nin en büyük et ve süt kombinasını kuracağım demek, Balıkesir çiftçisine ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımıza hiçbir faydası yok. Biz ne yaptık; Süt üreten tüm köylerimize süt tanklarımızı dağıttık. Biz köylümüze ulaştık ve sütü alıp getirdik. Üreticiler buralara sütlerini verdi. Balıkesir’e katma değeri bu sağlar. Biz belediye olarak kesim içinde canlı hayvan sahibinin lojistik olarak taşıma maliyetinden kurtardık. Mobil kesimhane kurarak köylünün yanına gittik. Ben köylüme gideceğim. Köylüm et ve süt kombinasına gelmek için ekstra çaba ve para harcamayacak. Maliyetleri düşürmüş olacağız” diye konuştu.

 

“CUMHUR İTTİFAKI BU MEMLEKETİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK”
2009 yerel seçimlerinde Balıkesir’de 6 ilçeyi kaybettiklerini ve birçok vatandaşın hemen ertesi gün çok pişman olduklarına dikkat çeken Yücel Yılmaz, “2009 – 2014 dönemindeki 5 sene Balıkesir merkezde yatırım olmadı. Büyükşehir Belediyesi’nde, Bigadiç’te tüm ilçelerimizde çok iddialıyız. Allah’ın izniyle biz Bigadiç’e hizmet yağdıracağız. 10 Yıldızlı Projelerimizle biz geliyoruz. İsmail Avcu abimize sahip çıkın, bize sahip çıkın diyoruz. Cumhur İttifakı bu memleketin yüzünü güldürecek” dedi.

 

BİGADİÇ HİZMETE DOYACAK
Cumhur İttifakı Büyükşehir Başkan Adayı Yücel Yılmaz ve Bigadiç Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı İsmail Avcu ile Bigadiç ilçesine yapılacak başlıca hizmet ve projeler şunlar;
“Tüm mahallelerde doğalgaz çalışmaları tamamlanacak. Bor Madeni İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak. Biyogaz Tesisi kurulacak. Güneş Enerjisi projesi hazır. Sera Bölgesi oluşturulacak. Bigadiç Hastane Yanı Hidroterapi ve Fizik Tedavi Merkezi olacak. İş-İstihdam Geliştirme ve Meslek Edindirme Merkezi. Süt İşleme ve Peynir Üretim Projesi hazır. Organize Hayvancılık Bölgesi oluşturulacak. Okçular Baraj İnşaatı (Bigadiç İçme Suyu Amaçlı) yapılacak. Yeni Adliye Sarayi. Yeni İtfaiye Merkezi. Yeni Terminal Binası. Bigadiç Belediyesi Yeni Hizmet Binası. Bigadiç Katlı Otopark Projesi. Bigadiç Kent Meydanı. Bigadiç Şehir Merkezine Yüzme Havuzu/Türk Hamamı. TOKİ 322 adet Konut, 1 Ticaret Merkezi ve 1 Cami İnşaatı (TOKİ). 45 Bin Metrekare Kapalı Pazaryeri ve Alışveriş Merkezi ile 750 Kişilik Cami. Bigadiç Millet Bahçesi. Gençlik Merkezi ve Gençlik Akademisi. Bigadiç Millet Kıraathanesi. Bigadiç Öğretmen Evi. Yaşlı Bakım Evi. Aşevi Projesi. Mahallelere ve Şehir Merkezine Şehitlik Anıtı. Bigadiç Kent Konseyi (Şehir hepimizin, birlikte çalışacak ve birlikte başaracağız). Parklara WİFİ vericileri konulacak, Ücretsiz İnternet kullanımı. Bigadiç Hanımeli Pazarı. Hünerli Eller Atölyesi. Tüm Mahallelerde Asfalt ve Parke Çalışmaları yapılacak. Bisiklet Yolları yapılacak. Mahallelerde Halı Saha ve Çok Amaçlı Salonlar Tamamlanacak (10 Halı Saha ve 40 Çok Amaçlı Salon Yapıldı). Amatör Spor Kulüpleri Desteklenecek. Okullar Hayat Olsun Projesi. Park Alanları düzenlenecek, Yeşil Alanlar arttırılacak. Termal Sağlık Turizmi. Su Sporları Projesi (Adalı Barajı tamamlanacak). Dağ Bölgelerindeki Mahallelerde Safari ve Doğa Kampı Projesi.”