CHP Balıkesir İl Başkanlığının 16 Şubat’taki kongresinde Ender Biçki de İl Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Ekibiyle birlikte Cbasın toplantısı düzenleyen Ender Biçki, hedeflerini açıklayıp delegelerden destek istedi. Biçki, özellikle CHP’nin 2023’te genel ve 2024’te ise yerel iktidar olması için çalışacaklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) seçimli Olağan Genel Kurulu 16 Şubat Pazar günü yapılacak. Kongre öncesi il başkan adaylarından Ender Biçki, dün parti binasında ekibiyle birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek adaylığını duyurdu.


CHP’YE CEP UYGULAMASI
Parti binasındaki basın toplantısındaki konuşmasında seçilmesi halinde yapacaklarını açıklayan Ender Biçki’nin Türkiye’de bir ilk olacak telefonlara özel CHP uygulaması, mahalle temsilcilikleri ve parti okulu gibi projeleri üyelerden büyük alkış aldı.

 

BİÇKİ: “İTTİFAKI GENİŞLETECEĞİZ”

CHP Balıkesir İl Başkan adayı Ender Biçki, bir önceki seçimde başlayan parti ittifakını büyütmek istediklerini söyledi. Biçki şunları söyledi;
“Balıkesir’de ittifakı büyütmek adına demokrasi cephesi oluşturmak adına her türlü adımı hep birlikte atacağız. Bunu referandumda  Balıkesir’de başardık ve yüzde 55 hayır oyu alınmasını sağladık. Bunu önümüzdeki dönemde yeniden başaracağız. Siyaset bir iddia işidir. Siyaset kararlılık işidir. Mevcut yönetimin yaptığı hizmetlerin takipçisi olup devam ettireceğiz. Ancak 2024’te mutlaka Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’ye kazandırmanın yollarını bulacağız. Çünkü şartlar koşullar bunu uygundur. Bu güçlü bir örgüt yapısıyla olur. Kendimize 10 numaralı şehre 10 maddelik bir proje koyduk. İl yönetim kurulu toplantılarımızın ilk bir saatlik bölümünü açık hale getireceğiz. Parti üyesi olan her arkadaşım bir yönetim kurulu üyesi gibi bu toplantılara katılabilecek ve düşüncelerini bizimle paylaşabilecek. Üyelerimizi seçim zamanı oy kullanan bir pozisyondan çıkarıp çalışan, üreten bir noktaya getireceğiz.”

“KARESİ VE ALTIEYLÜL VAZGEÇİLMEZİMİZ”  

“Bunun için iki merkez ilçemiz ve kırsal ilçelerimiz öncelikli olmak üzere Karesi İlçesinin başlattığı mahalle temsilciliklerini bizde açarak üye ve vatandaşın parti ile yakından ilişki kurmasını sağlayacağız. İki merkez ilçe bizim için çok önemli. Balıkesir’de Büyükşehir’i almak ve iktidarı almak için iki merkez ilçe olmazsa olmazımızdır. Çünkü Balıkesir’deki nüfusun 3’te 1’i bu merkezlerde yaşamaktadır. Merkezdeki sağın egemen anlayışını mutlaka yıkmamız lazım. Siyaseti internet ortamında aktif hale getirmek için kullanıcı odaklı hedef kitleleri esas alan bir dijital siyaset ortamı sağlayacağız. Parti içi eğitime ağırlık vereceğiz.  Kadın güçlenirse CHP güçlenir anlayışıyla ulusal ve yerel kadın güçleriyle bir araya gelip ortak çalışmalar yapacağız ve geleceği birlikte planlayacağız. Gençler partimizin geleceğidir. Bende gençlik kollarında çalıştım. Bunu önemsiyorum. 30 bin üniversite öğrencisinin olduğu Balıkesir’de örgütlenme birimi oluşturup bu gençlerimizin fikirlerini tartışabileceği ortamları yaratacağız. Kardeş ilçe projemizi hayata geçireceğiz. Partide emek verenlerin hakkını korumak için ön seçimi hayata geçireceğiz ve Balıkesir’de ön seçim olması için genel merkezle görüşeceğiz. Türkiye’de insanların adalete ve hukuka ne zaman ihtiyacı olacağı belli değil. Bunun için avukatlarımızdan oluşan bir hukuk bürosu kuracağız. Başı düşen avukata ihtiyacı olan bu hukuk bürosu ile avukatı yanında bulacaktır. Bu büyük hedeflere ulaşmak için şimdiden 3-4 yıl çalışmak gerekir. Hedefi olmayan başarıya ulaşamaz. Bizim hedefimiz 2023’te CHP’nin iktidar olmasını sağlamak. Ardından 2024’te Balıkesir’de kaçırdığımız fırsatı yakalayarak Büyükşehir’in gönderine CHP bayrağını dikmek bizim boynumuzun borcudur.”

 

“SİYASET GELİŞİGÜZEL YAPILMAZ”  
Ender Biçki, “Balıkesir’in bütün verilerini içinde barındıran, ekonomik, sosyal ve kültürel, sanayi, hayvancılık eğitimle ilgili veriler hazırladığımız kitapçıktadır. Bu bizim hazırlığımızı, azmimizi gösteriyor.  Siyaset gelişi güzel yapılmaz. Siyaset veriler üzerinden geleceği planlayan mekanizma haline gelmiştir” dedi.
 

Ender Biçki’nin adaylığını açıkladığı toplantıya 8 ilçe başkanı ile 1 ilçe belediye başkanı katıldı.