Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de Eğitimin Niteliğini Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi’nin üzerinde hassasiyetle durmaya devam ediyor.

EĞİTİM KONUSU ÇOK ÖNEMLİ
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, eğitim konusuna çok önem verilmesi gerektiğini, özellikle ana-babaların çocuklarını evrensel değerlere inanan aydın kişiler olarak yetişmelerini temin ederek her düzeyde eğitime yönlendirmelerini istedi. Ailelere Devletimizin bu alanda sağladığı tüm olanakları sonuna kadar kullanmalarını önemle tavsiye ettiğini söyleyen vali Ersin Yazıcı, “Bu çerçevede, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesini il genelinde uygulamaya devam ediyoruz. Eğitimi, öncelikleri arasında birinci sıraya yerleştirmiş bir il olarak, bir Vali olarak, bu yöndeki tüm çabaları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Bugün bizlere ve projemize destek veren ve güvenen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BENGİ BİZİM ÇOK ÖNEMSEDİĞİMİZ BİR PROJE”
“BENGİ bizim çok önemsediğimiz bir projedir” diyen vali Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Unutmayalım ki, ancak eğitimle ve çalışmayla sağlanacak başarı, sizlerin sanattan bilime, hayatın her alanında daha saygın ve söz sahibi bireyler haline gelmesini sağlayacaktır. Bu yeni yıl mesajı dolayısı ile bir kez daha toplumun temelini oluşturan ailemize önem verelim diyorum. Hepinizin bildiği ve inandığı gibi, çocuklarımız geleceğimizdir, onurumuzdur. Onların eğitimi sadece kendilerine fayda sağlamakla kalmayacak, ailesine, ilimize ve her şeyiyle bağlı olduğumuz Türkiye'ye yarar sağlayacaktır. Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır.” HABER MERKEZİ