Susurluk Belediyesi, koronavirüse karşı vatandaşlarımızın sağlığını korumak için halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda ilaçlı dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Şehir genelinde faaliyet gösteren işyerleri, tren istasyonu, toplu taşıma araçları, minibüsler, taksiler, dolmuş durakları, okullar, camiler, eczaneler, kamu kurumları, park ve bahçeler ile vatandaşların yoğun olarak kullandıkları kamu alanları dezenfeksiyon işlemleri, özel kıyafet ve ekipmanlı belediye ekiplerince aralıksız dezenfekte ediliyor.

KIRSAL MAHALLELER DE DEZENFEKTE EDİLİYOR
Öte yandan, kırsal mahallelerde de ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına tüm hızıyla devam ediliyor. Bu kapsamda; Babaköy, Günaydın, Söğütçayır, Muradiye, Yağcıköy, Karapürçek, Dereköy, Bozen, Ümiteli, Balıklıdere, İclaliye, Göbel, Karşıyaka, Yaylaçayır, Karaköy, Gürece, Ekinlik, Kayıkçı, Kocapınar, Kiraz, Eminpınar, Reşadiye, Asmalıdere, Alibey, Kulat, Paşaköy, Kocapınar, Gökçeağaç, Aziziye, Sülücek, Ilıcaboğazı, Sultançayır, Beyköy, Sultançayır, Ömerköy, Odalıdam, Peynirkuyu, Gökçedere, Kayalıdere Mahallelerinde dezenfekte çalışmaları yapıldı.

BAŞKAN GÜNEY’DEN VATANDAŞLARA SAĞDUYU ÇAĞRISI
Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Belediyeden anonslar yaparak vatandaşlara zorunlu olmadıkça evden çıkmama çağrısında bulunuyor. Başkan Güney, “Toplum sağlığını düşünerek genel kullanım alanı olan cadde ve sokaklarda ve kırsal mahallelerimizde dezenfekte çalışmalarımızı gece-gündüz aralıksız sürdürüyoruz. Ayrıca halkımızı bilinçlendirme amacıyla, koronavirüs salgınına karşı alınması gerekli tedbirlere ilişkin afişler hazırlattık ve bu afişleri ilan panolarımıza astık. Sosyal medyadan da paylaşımlar yapıyoruz. Halkımızı sağduyulu davranmaya ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya davet ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ