Edremitliler, yeni yılı Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile birlikte karşıladı. 5 bin kişinin katıldığı etkinlik havai fişek göstereleri ile aydınlandı.

 

Edremitliler, yeni yılı Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile birlikte karşıladı. 5 bin kişinin katıldığı etkinlik havai fişek göstereleri ile aydınlandı.

 

Edremit Belediyesi tarafından Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen yeni yıl etkinliğinde Yüksek Sadakat grubu sahne aldı.  Ünlü grup birbirinden güzel şarkılarıyla alanı dolduran yaklaşık 5 bin kişiyi coştururken Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’da eşi Oya Arslan’la beraber yeni yılı vatandaşlarla birlikte karşıladı.

 

Saatler 24.00’e gelirken Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan sahneye çıkarak Edremitliler’e hitap etti. Başkan Arslan, Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri ve danışmanlarını da yanına çağırdı.

Başkan Arslan, “Sevgili Edremitliler, 2019’u; acı ve tatlı hatıralarla geride bırakıyoruz. 2020’yi; yeni umutlar ve yeni beklentilerle karşılıyoruz. Yeni yılda; “Ölmek İstemiyorum” çığlığı kulağımızdan gitmeyen Emine Bulut’ların, tecavüze uğrayıp katledilen Şule Çet’lerin, ve daha nice kadınların hayatları kararmasın. 2020’de kadına şiddet bitsin, artık kadınlar öldürülmesin” dedi.

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”
Edremit belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, sık sık sloganlar kullandığı konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Yeni yılda; güzelim Murat Dağları’ndan, eşsiz Munzur Dağları’na, Hasankeyf’ten Salda’ya, talan ve katliamlar son bulsun. 2020 yılında yaşasın doğa, yaşasın Kazdağları.  Ama inanıyorum ki 2020’de, İstanbul’daki o söz hepimizi saracak. İnanıyorum, çünkü, her şey çok güzel olacak. İstiyorum ki 2020de, Türkiye’yi Mart ayının ruhu ve umudu saracak. Diliyorum ki evinize, ailenize, ülkemize bahar gelecek.  Sözlerimi bitirirken burada Atatürk heykeli var, bu yıl Atatürk’ün açtığı Meclisin de 100. Yılını kutlayacağız. Atatürk ve ilk mecliste ümit vardı, kararlılık vardı, yokluktan doğan bir varlık vardı. O duygular bizi de sarsın, Atatürk ışığı 2020’yi aydınlatsın. Afişimizde de Yüksek Sadakat’in şarkı sözleri var; Belki üstümüzden bir kuş geçer diyoruz. Üstümüzden bir kuş, ömrümüzden güzel bir yıl geçsin. 2020; birlik ve beraberlik içinde, bereketli, huzurlu, mutlu bir yıl olsun. 2020; Hak, hukuk ve adaletin egemen olduğu bir yıl olsun. Yeni yılınız; Şu varillerde yanan ateşler gibi sımsıcak,  Atılacak havai fişekler gibi rengarenk olsun.  Söylenecek şarkılar gibi özel, birlikteliğimiz ve neşemiz gibi güzel olsun. 202 kutlu olsun, mutlu yıllar Edremit.”
 

AKÇAY İSKELESİ IŞIKLARLA AYDINLANDI
Başkan Arslan, vatandaşlardan telefonlarını ışıklarını açarak yeni yılı aydınlık bir şekilde karşılama dileğinde bulundu. Daha sonra alanı dolduran 5 bin kişi ile geri sayımı birlikte yaptı. 2020’ye girilen ilk saniyelerden itibaren Akçay İskelesi’nde yapılan ışık gösterileri ve havai fişekler izleyenleri büyüledi. Yeni etkinliği DJ performansları ile geç saatlere kadar devam etti. HABER MERKEZİ