24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 41 kişinin hayatının kaybettiği depremin ardından devletin tüm imkanlarıyla ulaşarak gerekli müdahaleleri yaptığı bölgede yaralar sarılmaya devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının davetiyle mahalle muhtarları deprem bölgesinden yardım isteyen kadın muhtara anında yardım eli uzattılar.

SOSYAL MEDYADAKİ ÇAĞRI HAREKETE GEÇİRDİ
 Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe, ‘’Sosyal medyada Elazığ’ın bir köyündeki kadın muhtarın yardıma ihtiyacı olduğu bilgisini aldık. Hemen bir durum değerlendirmesi yapıp harekete geçtik. Ben muhtarlarımızla görüşüp bir çağrıda bulundum. Sağolsunlar hemen karşılık verdiler ve kısa sürede battaniye topladık. Başta Altıeylül ilçemiz olmak üzere Karesi, Susurluk, Bamdırma ve İvrindi ilçelerindeki mahalle muhtarlarımız yardıma koştular. Deprem mağdur olan Elazığ’ın Çaybağı Köyümüzün hanım muhtarı Sezer Keten’e Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı olarak ulaştık. Muhtarlarımız ile topladığımız yardımları kendilerine ulaştıracağız’’ dedi.

ÖRNEK DAYANIŞMA
Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe’nin depremzedeler için yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Altıeylül Muhtarlar Derneği Başkanı Aytekin Yıldız beraberinde derneğe üye olan 40 mahalle muhtarıyla kısa sürede onlarca kışlık battaniye toplayıp Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığına getirdi. Çuvallar dolusu battaniyeleri teslim alan Elvan Bahar Göktepe, Altıeylül Muhtarlar Derneğinin başkanı ve üyesi muhtarlarına gösterdikleri duyarlılık ve dayanışmalarından ötürü teşekkür etti. Daire Başkanı Göktepe’yi ziyaret eden Altıeylül Muhtarlar Derneği Başkanı Aytekin Yıldız ve üye muhtarlar böyle bir dayanışmaya vesile olduğu için Elvan Bahar Göktepe’yi kutlayıp teşekkür ettiler. Ayrıca, Elazığ ve Malatya’daki bütün depremzedelere de geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Elvan Bahar Göktepe’nin yardım seferberliğine İvrindi Korucu kadın muhtarı Hüsniye Öz, Karesi Ege Mahallesi kadın muhtarı Sema Ak, Bandrma ve Susurluk ilçelerindeki kadın muhtarlar da battaniye göndererek destek oldu. Elvan Bahar Göktepe, yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için özel olarak bizzat Çağbağı Muhtarı Sezer Keten’e göndereceklerini, battaniyelerden başka bot ve mont yardımı da yapacaklarını söyledi.

Çaybağı Muhtarı Sezer Keten kendileri için seferber olan Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Elvan Bahar Göktepe’nin şahsında Balıkesirli muhtarlara teşekkür etti. Bu arada Çaybağı’na da devlet yardımlarının ulaştığı öğrenildi.