Türkiye Basketbol Ligi’nin 16. Haftası Balıkesir derbisine sahne oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni ağırlayan Bandırma Kırmızı salondan 82-75 galip ayrıldı.

 

Kırmızılı Gençler karşılaşmaya Eray Akyüz, Sedat Ali Karagülle, Önder Atun, Hakan Sayılı ve Ercan Osmani beşi ile Büyükşehir Belediyespor ise Marvin Jefferson, Emre Tanışan, Gökhan Aydın, Myles Anthony Mack ve Mertcan Solkol beşi ile başladı.

Mücadeleye hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip Bandırma Kırmızı BK oldu. Mücadeleye Eray Akyüz ve Ercan Osmani’nin sayıları ile başlayan Kırmızılı Gençler, 5. dakikayı da 16-4 önde geçti. Kalan bölümde de üstün oyununu sürdüren Bandırma ekibi ilk çeyreği de 23-14 önde geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip Balıkesir Büyükşehir Belediyespor oldu. Hücumlarda Emre Tanışan ve Mert Konuk ile sayılar üreten konuk ekibe, Sedat Ali Karagülle ve Ercan Osmani ile cevap veren Kırmızılı Gençler 15. dakikayı 35-24 önde geçti. Kalan bölümde hücumlarda Ercan Osmani ile sayılar üreterek etkili olan Kırmızılı Gençler, soyunma odasına da 47-36 önde girdi.

İkinci yarıya iki takım da dengeli başladı. Karşılıklı sayılarla başlayan çeyrekte hücumlarda Mert Konuk ile sayılar bulan konuk ekibe, Ercan Osmani ve Eray Akyüz ile cevap veren Kırmızılı Gençler, 25. dakikayı 52-47 önde geçti. Kalan bölümde Eray Akyüz ile sayılar üreten Bandırma Kırmızı BK, final çeyreğine de 63-54 önde girdi.

Final çeyreğine her iki takım da karşılıklı sayılarla başladı. Son çeyreğin ilk bölümünde sayı üretmekte zorlanan her iki ekipten Bandırma Kırmızı BK, hücumlarda Eray Akyüz ve Hakan Sayılı ile sayılar üretince 35. dakikayı 73-61 önde geçti. Kalan bölüm karşılıklı sayılarla geçilirken, Kırmızılı Gençler karşılaşmadan 82-75 galibiyetle ayrılarak ligin ikinci yarısına iyi başladı.

 

Bandırma Kırmızı BK: Ercan Osmani 24 sayı, 14 ribaund; Eray Akyüz 21 sayı, 7 asist; Sedat Karagülle 19 sayı, 2 asist; Sadık Kabaca 9 sayı, 5 ribaund; Hakan Sayılı 6 sayı, 8 ribaund; Önder Atun 2 sayı, 1 asist; Atakan Erdek 1 sayı, 3 asist.

Balıkesir BŞB: Mert Konuk 15 sayı, 1 asist; Emre Tanışan 14 sayı, 4 ribaund; Gökhan Aydın 13 sayı, 2 ribaund; Myles Mack 11 sayı, 8 asist; Berkay Genç 9 sayı, 3 ribaund; Mertcan Solkol 6 sayı, 2 ribaund; İsmail Çevik 4 sayı, 8 ribaund; Marvin Jefferson 2 sayı, 7 ribaund; Fatih Kızılca 1 sayı, 1 ribaund.