BASIN İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Şube Müdürü Tahsin Şahin Erzurum’a atandı. Yerine Gökhan Eren getirildi. Balıkesir BİK’te görevli Kenan Beyazbal’ın tayini de Şanlıurfa’ya  çıktı. Atamalar sonrası Tahsin Şahin onuruna veda yemeği verildi.

 

 

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Taner Korkmaz, BİK Şube Müdürü Gökhan Eren, yerel gazetelerin sahipleri, yerel ve yaygın basın temsilcileriyle BİK şube çalışanlarının katıldığı yemek Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

 

Yaklaşık 9 yıldır bulunduğu Balıkesir’de güzel dostluklar kurduğunu belirten Şahin, yemek sonrası yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Kurum ile gazetelerimiz arasındaki ilişkiler üst düzeyde gerçekleşti. Eksikliklerin giderilmesi ve kaliteli yayıncılık noktasında eğitici, yol gösterici olmaya çalıştık. Bizden sonra bayrağı devralacak arkadaşım Gökhan Eren’in de bayrağı bizden çok daha yükseklere taşıyacağına inancım tamdır. Kendisine başarılar dilerim. Gerek gazetelerimizin sahip ve yöneticileri, gerekse gazeteci meslektaşlarımızla seviyeli, karşılıklı sevgi ve saygı kuralları çerçevesinde 9 yıla yaklaşan yol arkadaşlığımız oldu. Acı ve mutlu günlerimizi paylaştık. Bunları unutmam mümkün değil. Erzurum’a yolunuz düştüğünde 7/24 açık kapınız var. Sizlere hakkımı helal ediyorum. Sizlerden de helallik istiyorum”

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir’deki açılış sürecine ve Tahsin Şahin’in bu sürece katkısına değindiği konuşmasında Basın İlan Kurumunun yerel basın için önemine dikkat çekti.Demir, “Gazeteci kökenli olması ve meslektaşlarıyla aynı dili konuşması görevini kolaylaştırdı, başarısını taçlandırdı. Mesleğimizi ilgilendiren hemen her konuda ortak hareket edip diğer illerin örnek aldığı çok güzel işlere imza attık. Deneyimleriyle Erzurum yerel basınına artı değer katacağına inanıyorum. Aynı zamanda Cemiyetimizin aktif üyeleri arasındaki Tahsin kardeşimizi içimizden biri görüyor, meslek camiamızdaki her kapı kendisine her daim ardına kadar açıktır” dedi.

Demir, Balıkesir’deki görevinin anısına Şahin’e, BİK ve Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa açtığı “15 Temmuz Balıkesir Manşetler” sergisi etkiliğinde çekilmiş fotoğrafı hediye etti. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Taner Korkmaz ise, içerisinde Balıkesir’e özgü ürünlerin yer aldığı sepet hediye ettiği Şahin’e, yeni görev yerinde  başarılar diledi.