Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Ayvalık'taki öğrencilerle Anıtkabiri ziyaret etti.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Ayvalık'ta eğitimine devam eden ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrencilerle Anıtkabir'i ziyaret etti.
 

ERGİN “GELECEĞİMİZİ ATATÜRK7Ü ANLAMIŞ BİR GENÇLİKLE İNŞA EDEBİLİRİZ’’

Çocuklarla birlikte Anıtkabir'i gezen Başkan Mesut Ergin , sık sık çocuklarla sohbet etti ve Atatürk'ün siyasi kimliğinin ,askeri dehasının, bu ülke için yaptıklarının ve öngörülerinin anlaşılmasının çok önemli olduğunu anlattı. Ergin “Ayvalık Belediyesi olarak daha öncede hep ifade ettiğimiz bir şey var, tarihimizi iyi bilmek gerek, önümüzde Atatürk gibi bu vatanı kurtarmış bir deha var, yapabileceğimiz en önemli iş çocuklarımıza onun ileri görüşlülüğünü, siyasi ve askeri kimliğini, eğitimci yapısını, dünyadaki tanınmışlığını, ona nasıl ve neden saygı duyulduğunu anlatmak olacaktır. Bu nedenle elimizden geldiğince bu konuda çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğimizi, geçmişini anlamış, bu vatanın kıymetini bilen Atatürk'ü anlayan bir gençlikle inşa edebiliriz” dedi.

 

ASLANLI YOLDA ÇOCUKLARLA YÜRÜDÜ
Aslanlı yoldan çocuklarla yürüyerek Anıtkabir'e gelen Başkan Mesut Ergin, Anıtkabir ziyaretinde çocuklarla ayrı ayrı Atatürk üzerine sohbet ederek, onların fikirlerini de dinleyip değerlendirdi. Çocuklar daha sonra Anadolu Medeniyetler Müzesini de ziyaret ederek Ayvalık'a geri döndüler. Çocuklar ve öğretmenleri Ayvalık Belediyesi'ne bu organizasyon için çok teşekkür ettiler. HABER MERKEZİ