Başkanlığını Metin Mengüç’ün yaptığı Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan Genel Kurulu yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

 

Koronavirüs salgınında yaşanan artış nedeniyle, derneklerin genel kurulları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinlikler (genel kurul toplantıları dahil) 3 ay süreyle tekrar ertelendi.

İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Geniş Katılımlı Etkinliklerin Ertelenmesi” konulu genelge gönderdi.

Alınan karar sonrası Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nu ertelediğini duyurdu.

Balıkesir ASKF sosyal medya hesabından yapılan duyuruda: “Federasyonumuzun 15. Olağan Genel Kurulunu 07 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 13.00’te Kurtdereli Spor Salonunda yapmak için karar almış ve duyurusunu yapmıştık. Ancak federasyon yönetim kurulumuz 25 Kasım 2020 tarihli İçişleri Bakanlığı tebliğini değerlendirmesi sonucunda alınan karar ile 15. Olağan Genel Kurulumuz 01 Mart 2021 tarihinden sonra belirlenecek tarihte, saat ve yerde yapılacağı hususunu bilgilerinize saygılarımla sunarım.”  İfadelerine yer verildi. İLKAN TOPRAK